gk logo

У Косові відзначили 80-ліття Богдана Радиша-Маринюка

У суботу, 8 листопада, у Косівському районному будинку культури відбувся літературно-музичний вечір з нагоди відзначення 80-річного ювілею відомого українського письменника Богдана Радиша-Маринюка. Зустріч з митцем тривала більше трьох годин.

Богдан Радиш – член Націо­нальної спілки письменників України, редактор газети «Рідне слово», лауреат багатьох літературних премій, нагороджений медалями «20 років незалежності України» та «За заслуги перед Прикарпаттям». Автор 27 збірок поезій і прозових творів.

Першими привітали ювіляра отці-декани Роман Іванюлик та Іван Близнюк. Згодом зі святковим словом звернулися і представники влади: голова РДА Роман Матейчук, його перший заступник Василь Ропар, начальник відділу культури Дмитро Біланюк, начальник відділу освіти Володимир Козьменчук та Косівський міський голова Микола Фокшей. Також вітала шанованого поета і творча інтелігенція Косівщини: Василь Звіздарик, Василь Шкурган, Аделя Григорук, Роман Кабин, Марія Лазарович та багато інших достойних людей. Працівники районної бібліотеки на чолі з керівником Ярославом Семанишиним вручили Богдану Радишу довічний читацький квиток.

Загалом лише урочиста частина вечора з привітаннями тривала більше години – у залі Будинку культури було безліч охочих сказати ювіляру хороші слова. Це і не дивно, адже Богдан Радиш-Маринюк зумів за довге життя проявити себе не лише як талановитий поет і прозаїк, але і як досвідчений та компетентний фахівець у районній державній адміністрації, керівник у «Просвіті» та бібліотеці.

Цікавими і водночас важкими були спогади Б.Радиша про розкопки жертв комуністичного терору на теренах Косівського району. Богдан Ілліч разом із сином, ризикуючи життям, спускалися у глибокі колодязі, щоб витягнути, ідентифікувати та поховати останки невинно убієнних жертв російсько-більшовицького червоного терору. На жаль, невідомі люди опускалися до того, що вночі розбивали черепи, щоб вкрасти золоті зуби померлих. Цьому кричущому факту людської цинічності Б.Радиш присвятив цикл віршів.

Своїм життям Богдан Радиш вкотре довів, що справжній патріот не лише словами, але і реальними діями, повинен працювати на благо Батьківщини і власним прикладом залучати молоде покоління українців до боротьби за нашу незалежність.

Завершився вечір музично-літературною частиною, під час якої Остап Гавриш із донькою МаріАнною, а також з іншими відомими артистами виконували пісенні твори на вірші Богдана Радиша.

Тарас ПАСИМОК.

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: