gk logo

Цікава поїздка

Нещодавно учні та вчителі Кобаківської ЗОШ відвідали найкращі духовні місця Івано-Франківщини та Тернопільщини, побували в Погоні (Тисменицький район) та Рукомиші (Бучацький район). Проща була присвячена миру в Україні.

На території Рукомишу розташовані каплички, а в центрі стоїть мурована церква св. Онуфрія. Тут зберігається священна скульптура святого Онуфрія, яку виготовив відомий галицький скульптор ХVІІІ ст. Пінзель на замовлення графа Миколи Потоцького. Духовною святістю цього місця є і печери-каплички, а збоку від річки, якщо вгледітись у скелю, можна побачити нерукотворний образ Ісуса Христа. Біля церкви вже понад 390 років (за дослідженнями вчених зі Львова) височить старенький клен (явір). І ще багато цікавої інформації ми почули від священика, який із задоволенням провів екскурсію і розповів про Рукомиш. Далі нас чекала Погоня.

Монастир розташований неподалік річки Ворона, за Тисменицею. Його духовною пам'яткою є Чудотворна Ікона Матері Божої, Цариці Покуття. Історія цієї ікони є дуже складною, яка доводить, що вона є справді чудотворною. В 2001-му році ікону реставрували та перенес­ли в дерев'яну церковцю. І зараз Чудотворна Ікона Матері Божої допомагає усім, хто просить про допомогу. На території церкви можна пройти хресну дорогу, якою і провів нас один із монахів-священиків.

Від колективу, що подорожував у ці святі місця, хочу висловити подяку організаторам поїздки, а саме: вчителям Кобаківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірині Вікторівні Олексюк та Ользі Петрівні Андрійчук, які доклали багато зусиль, щоб ми побачили Погоню і Рукомиш.

Оксана СТУСЯК, учениця 9 класу Кобаківської ЗОШ.

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: