gk logo

«Веселі гуцулята» почали свою мандрівку з Рибного

Ці гостини були дещо незвичними, хоча цілком передбачуваними. Шкільний бібліотекар Василина Василівна Федорчак заздалегідь ознайомила своїх юних читачів із цією дещо незвичною книжкою.

Навіть більше: розшукала перше видання «Веселих гуцулят», інші книжки Володимира Григорака, зокрема «Віч­ноцвіт Черемшини», за яку автор посмертно удостоївся премії свого знаменитого земляка.
І коли світлочоле з яснозорим поглядом дівчатко з повною серйозністю заявило: «Я – людина!», які стали рефреном вірша з такою ж назвою, – це потрібно було бачити! Гордість, гідність, неповторність буття кожного з нас – це особливий дарунок Всевишнього, за який маємо бути вдячними Творцеві і сповна реалізовувати дані ним кожному таланти.

Кожна із п'яти сторінок усного журналу, що стосувалась і творчої біографії поета, і сторінок його книг, і ще неопублікованої спадщини – були спрямовані насамперед на те, щоб пробудити в кожному із учасників цієї незвичайної зустрічі з книгою, її упорядником неабияку зацікавленість, а також переконати: талановиті люди жили, живуть і житимуть на нашій благодатній землі.

П'ятикласники С. Крицкалюк, М.Коп­чук, І.Петращук, учениця сьомого класу У.Черненко та восьмикласниця М.Симотюк, які читали вірші Володимира Григорака, навіть підготували власні наукові розвідки про його творчість, послуговуючись різними доступними джерелами, в тому числі й Інтернетом, без сумніву, зробили добру справу. Насамперед, – для своїх друзів, які з особливим зацікавленням та увагою сприймали зміст кожної із сторінок усного журналу. Коли ж учні 6 класу під керівництвом учителя музики і співів Василя Ярославовича Кричуна заспівали пісню на слова В.Григорака, а на завершення заходу й учителі М.І.Никифорчин, Л.А.Сайнюк, Г.П.Сайнюк і Л.П.Худик, під тим же музичним супроводом, заспівали пісню В.Михайлюка «Зашуміть мені, гори!» – на слова названого автора зал – аплодував від щирого серця.

І як не погодитись із директором Рибненської школи Ганною Михайлівною Рибарук, яка наголосила на особливому значенні саме таких зустрічей, саме такого обміну думками. Та й те, що учні мали змогу придбати улюблені книжки, збагатитись неповторними враженнями від проведеного заходу, в якому кожен мав змогу взяти участь, запам'ятається надовго.

О. ГРИГОРАК,
упорядник «Веселих гуцулят».

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: