gk logo

Подарунок на свята

Днями на Косівщині здійснили ще одну важливу мрію. Напередодні свят працівники соціальних служб району вручили ключі від власного будинку особі з числа дітей-сиріт.

Власний будинок. Це мрія кожної дитини сироти. Їх у Косівському районі семеро. Цьогоріч пощастило отримати ключі від власного будинку Олександрові Бойчуку та його братові. Це вдалося зробити завдяки районній програмі підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за кошти районного, обласного та місцевого бюджетів.

Невеличка господарка та скромна оселя у селі Рибному вже чекає своїх нових господарів. Нерішуче Сашко приймає цей подарунок долі, бо, напевно, ще зовсім не усвідомлює того, що у нього відтепер є власне житло. І от до нього завітали і перші гості – це екс-голова райдержадміністрації Роман Матейчук, начальник служби у справах дітей РДА Олена Буратинська та начальник РЦСССДМ Віталій Кічеряк. Вони принесли не лише передноворічні вітання, а й невеличкі подарунки – телевізор, сателітарну антену та солодощі.

«На жаль, є у державі проблема, коли діти-сироти після настання повноліття стають повноправними членами держави, натомість, залишаючись без даху над головою, – каже колишній голова РДА Роман Матейчук. – Тішить, що цього року вдалося акумулювати кошти з районного та обласного бюджетів для того, щоб придбати будинок для дітей, які цього найбільше потребують».

Це вже другий будинок, який вдалося придбати дітям-сиротам в районі. В майбутньому працівники соціальних служб району намагатимуться винайти житло і для решти дітей-сиріт, які не мають даху над головою. «Досить складна ситуація в Україні, – каже начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Буратинська, – але наступного року ми робитимемо все для того, щоб здійснити ще одну мрію дитини сироти, щоб покращити долю ще однієї дитини».

Зовсім скоро всі святкуватимуть різдвяні свята у своїх оселях. У власному домі зможе відсвяткувати своє перше Різдво і Сашко. Сьогодні хлопець навчається у ПТУ №3 міста Івано-Франківська. Здобуває професію столяра. Радий, що відтепер має куди приїхати. А житиме не сам, а з братом. Хлопець не надто говіркий, та зізнається, що безмежно вдячний за такий важливий у його житті подарунок.

Мирослава ДОЛИНЧУК.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: