gk logo

Молодь Косівщини пізнає світ

Уже декілька років поспіль триває співпраця між громадами Косова та міста Лохов Венгровського повіту Мазовецького воєводства Польщі.

Діти з Косівщини є учасниками різноманітних польсько-українських проектів. Цього літа було організовано дві поїздки у сусідню державу для учнів з Хімчинської ЗОШ І-ІІІ ст., Рожнівського НВК «Гуцульщина», Рибненської ЗОШ І-ІІ ст. і Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. До складу делегації увійшли 16 дітей і два педагоги. Вони взяли участь у польсько-українському проекті «Polska w sercu і w plecaku», який проходив під гаслом «Україна – Польща – друзі, Україна – Польща – партнери».

Лохов – місто-побратим Косова – гостинно зустрів наших школярів. Упродовж трьох неповторних тижнів українські та польські діти спільно відвідували лекції, поповнювали свої знання про Польщу, її історію, звичаї і культуру. Працюючи над цікавими завданнями, обмінювалися досвідом, вивчали танці, пісні, ігри, створювали колажі вражень, малювали ілюстрації до вивчених текстів, декламували вірші польських та українських поетів.
Символічно, що 24 серпня, у День незалежності України, школярі зустрілися із нашим співвітчизником, майстром кераміки Романом Кузеляком, який організував для них майстер-клас на тему «Мій ангелик».
Незабутні враження подарували дітям екскурсії до таких міст і містечок, як Венгров, Вишкув, Юлін, Лів, Суха, Ґвіздали, Мінськ Мазовецький, Вадовіце, Мальборк, Цеханув, Опіногура – це далеко не повний перелік місць, які ми відвідали.
З великим ентузіазмом учні брали участь у спортивно-відпочинкових поїздках в аквапарки, боулінг-клуб, мотузковий парк. У ліцеї і різних музеях проводили тренінги, навчальні ігри. Цікавими були заняття у тирі, тренажерному та спортивному залах. Назавжди запам'ятаються учням екскурсії Варшавою, Краковом,
Гданськом – перлинами Польщі.
Ніби гортаючи сторінки історії, молодь побувала у старовинних костелах, замках, королівських парках і палацах. Справжнє захоплення викликали Вавельський кафедральний собор і Маріяцький костел у Кракові, палац короля Яна III Собеського у Вілянові, середньовічний замок хрестоносців у Мальборку, а також старовинні площі та вулиці міст.
Глибоко вразили школярів місця, пов'язані з трагічними подіями Другої світової війни: Казімєж – дільниця у Кракові, де знаходилося єврейське гетто, а також музей, розташований на території концентраційного табору Треблінка.
Сучасний Гданськ «розповів» нам про становлення демократичної Польщі, про народження «Солідарності» і людей, які змінили свою історію, державу.
Зачарували наших школярів Балтійське море, порт і музей еміграції у Гдині. З теплом згадуємо вечорові вогнища, веселі історії, пісні та сміх.
Традиційною складовою проекту були спільні виступи і концерти. Діти з волонтерською місією побували в будинку перестарілих, а також виступили у Будинку культури перед пенсіонерами міста.
Нашій групі випала нагода взяти безпосередню участь у святковій лінійці, приуроченій початку нового навчального року. Приємною несподіванкою для польської сторони став виступ косівчан на урочистому закритті проекту.
Кожен, повернувшись додому, привіз із собою «в серці та рюкзаку» чудові незабутні спогади, пам'ятні подарунки й віру у щиру дружбу та співпрацю між українським і польським народами!
Батьки, діти та ми, педагоги, сердечно дякуємо організаторам, представникам влади у Косівському районі та Венгровському повіті, відділу освіти РДА та всім, хто допомагав нашій групі здійснити таку цікаву та пізнавальну поїздку!

Керівники групи:
Богдана Цьолковська, учитель зарубіжної літератури Косівської ЗОШ №1
та Галина Гудим'як,
учитель історії
Хімчинської ЗОШ.

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: