gk logo

Депутати працювали конструктивно

Перша сесія районної ради сьомого скликання свою роботу ще не завершила.

Минулого тижня відбулося її третє пленарне засідання. Депутати затвердили склад постійних комісій, які очолюють: з питань соціально-економічного розвитку та інвестицій – Володимир Марчук;
з питань туризму, спорту та молодіжної політики – Михайло Мельничук; з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльності – Володимир Кавацюк;
з питань освіти, культури і духовного розвитку – Тарас Фенчук; з питань охорони навколишнього середовища та природокористування – Юрій Коваль; з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту – Іван Слижук; з питань комунальної власності, підприємництва, земельних відносин, агропромислового розвитку та регуляторної діяльності – Микола Данилюк; з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства – Василь Табахарнюк. Склад постійної депутатської комісії з питань бюджету та фінансів, головою якої є Іванослав Бойчук, затвердили на попередньому пленарному засіданні.
Сесію вів голова районної ради Павло Ванджурак. Варто зауважити, що вже третє пленарне засідання відзначається майже стовідсотковою відвідуваністю і конструктивністю депутатів у її роботі. Цього разу розглянули більше десяти питань. Певний різнобій спостерігався, коли мова зайшла про структуру виконавчого апарату районної ради. Нагадаю, що зараз в апараті райради – лише один заступник голови, а не два, як було в попередньому скликанні. Замість «зекономленої» посади планувалося ввести в штат головного спеціаліста з питань реалізації проектів та регіонального розвитку, але так не сталося. Депутат Роман Матейчук запропонував у апараті районної ради скоротити одну структурну одиницю – ліквідувати посаду заступника керуючого справами виконавчого апарату районної ради. І це питання винесено на поіменне голосування, однак не знайшло необхідної підтримки. Депутати прийняли рішення результати поіменного голосування опублікувати в газеті «Гуцульський край». Загалом питання про структуру апарату районної ради депутати провалили. Р.Матейчук вніс поправки й до регламенту роботи районної ради сьомого скликання. Одна з них стосується аудіо запису сесій і зберігання цих записів до кінця каденції.
При розгляді питань «Про виконання районного бюджету за 9 місяців 2015 р.», «Внесення змін до районного бюджету на 2015 рік» депутат Іван Слижук вів мову про виплату індексації грошових доходів працівникам Кутської міської лікарні. А депутати Роман Матейчук, Микола Скільський, Микола Васкул, Андрій Семин запропонували «знайти» в бюджеті кошти на ремонт дороги до рідної домівки легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича (Кривоноса), що у Вижньому Березові.
На сесії також розглянули питання: про співфінансування інвестиційних програм і проектів, які пропонуються на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку в 2016 р.; про виділення коштів з резервного фонду районного бюджету; про внесення змін до комплексної програми соціального захисту населення Косівського району у 2013-2016 роках; про районну цільову програму ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.
При розгляді «різного» у депутатів було чимало запитань до заступника начальника Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області Юрія Чорнописького. Зокре­ма, депутат міської ради Володимир Зузяк розповів, як на косівській ділянці автодороги Стопчатів–Косів шляховики стелили асфальт поверх снігу. Згодом представник генпідрядної організації фірми «Шляхбудлім» Ростислав Малкович у своєму виступі пояснив, що це було вимушене явище, щоб не дати привезеній асфальтосуміші застигнути на кузовах автомобілів. Підрядник за власні кошти виправить неякісне асфальтування на вказаній ділянці. А.Ю.Чорнописький порадив косівчанам здійснювати громадський контроль за якістю роботи шляховиків. Юрій Зіновійович запевнив, що на 16 кілометрах дороги Стопчатів–Косів буде зроблено необхідну осьову розмітку, впорядковують узбіччя. А в наступному році на автодорозі Татарів-Кам'янець – Подільський проводитимуть ремонтні роботи в
с. Городі. Вели мову і про кошти з обласного бюджету, адже з виділених 900 тис. грн. цьогоріч було освоєно лише 100 тис. грн. на автодорозі Космач – Пістинь. Депутати районної ради Василь Табахарнюк, Микола Данилюк, Катерина Луканюк, Тарас Фенчук та інші обранці вказували доповідачеві на неприваб­ливий стан доріг на різних напрямках Косівщини, а Мирослав Бойчук і Володимир Марчук цікавилися долею яблунівського моста, який наразі залишився поза увагою шляховиків. Депутати також мали нагоду поспілкуватися з директором філії «Косівський райавтодор» Дмитром Тонієвичем щодо належного забезпечення експлуатації автошляхів у зимовий період і директором філії ПАТ «Косівський РЕМ» Андрієм Мельником з приводу надійного електропостачання в районі.
З усіх питань, які були внесені до порядку денного третього пленарного засідання першої сесії сьомого скликання, прийнято відповідні рішення.
Ігор СУСАК.

Неділя, 19 серпня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: