gk logo

Впроваджують енергоефективні технології

У залі райдержадміністрації відбулося засідання форуму місцевого розвитку Косівщини. У заході взяли участь координатор проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» в Івано-Франківській області Олеся Хомин, заступник голови районної ради Володимир Петричук.


З кожним роком інноваційні технології знаходять усе ширшу підтримку в українському суспільстві. Отож координатор проектів Європейського Союзу і програм Організації Об'єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» у нашому районі Микола Никифоряк розповів, як ці проекти реалізують на Косівщині. До речі, у форумі брали участь сільські голови Соколівки, Вербовця, Кобак, Черганівки, а також голови громадських організацій цих населених пунктів та їхні ініціативні групи, де впроваджують проекти ЄС/ПРООН.
Присутні заслухали як у Вербовці громадська організація (ГО) «Заради майбутнього» реалізовує проект «Енергозберігаючі заходи в дитсадку «Росинка» с. Старого Косова (капітальний ремонт системи опалення, утеплення горищного перекриття, фасадів)». У цьому дошкільному закладі вже замінили п'ять вікон, четверо дверей, утеплили 280,5 кв.м горища і 228 кв.м фасаду. Також замінили систему опалення, встановили твердопаливний котел.
У с. Кобаках ГО «Спільна справа» згідно з проектом «Енергозберігаючі заходи в дитсадку «Малятко» замінила 30 вікон і вісім дверей, утеплено також 469 кв.м стін.
Громадська організація «Добробут», що в с. Соколівці, працює над проектом «Енергозберігаючі заходи в школі с. Соколівки. Капітальний ремонт системи опалення». В ході його реалізації замінили 13 вікон, встановили металопластикові двері, твердопаливний котел, проклали 149 м трубопроводів і встановили 38 опалювальних радіаторів.
«Інноваційні енергоефективні заходи в с. Черганівці. Будівництво сонячної електростанції для часткового заміщення електроспоживання соціальних об'єктів села Черганівки», – це проект, який впроваджує місцева громадська організація «Файний ґазда» в Черганівці.
Учасники форуму зазначали, що впровадження енергозберігаючих і енергоефективних заходів, інноваційних технологій дає вже відчутні результати. Олеся Хомин зауважила, що наш район у цьому напрямі є один з найуспішніших в області. Вона подякувала керівникам районної ради і райдержадміністрації за підтримку в реалізації проектів ЄС/ПРООН.
– До речі, косівський досвід нещодавно вивчали представники шести областей України, – повідомила Олеся Хомин.
Ігор СУСАК.

Неділя, 19 серпня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: