gk logo

Вчіться з нами, мрійте з нами...

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання вчитися, пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримати інтерес молодших школярів до навчання.


Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення Тижня початкової освіти. У цьому навчальному році він проходив за темою «Розвиток конкурентоспроможності вчителя початкових класів як умова підвищення якості початкової освіти» під девізом: «Вчіться з нами! Мрійте з нами! Дружіть з нами!».
Розпочався Тиждень з організаційної лінійки. А далі молодші школярі подорожували за такими напрямками: «Тиждень починаємо – толерантність виявляємо, знання і вміння свої перевіряємо»; «День мови»; «День математики та інформатики»; «День трудового навчання та естетики»; «День відкритих дверей»; «День фізкультури й основ здоров'я»; «Зростаємо духовно багатими особистостями».
Змістовними та захоплюючими були відкриті уроки з літературного читання у 2-A класі, математики у 1-Б та 3-Б класах, інформатики у 4-Б класі, трудового навчання у 1-A та 3-A класах, образотворчого мистецтва у 3-A класі, музичного мистецтва у 3-Б класі, основ здоров'я у 2-A класі. Професійна майстерність учителів, активні методи навчання, створення атмосфери успіху, мультимедійний супровід сприяли розвиткові унікальних здібностей вихованців, відчуттю радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів.
Незабутніми для дітей і батьків стали виховні заходи «Бал осінніх квітів», «Осінь, до побачення», «Казка осіннього лісу», «На веселому базарі». А заняття в групі продовженого дня «Країна Казкоград» зачарувало своєю таємничістю найменших учнів школи. Чарівний світ фантазій відкрився на занятті «У гостях у олівця-малювця».
У рамках Тижня проведено I етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П.Яцика. Також учні взяли участь у конкурсі малюнків «Це моя земля, це моя країна», конкурсі аплікацій «Мій улюблений казковий герой». Надовго запам'ятається дітворі колективна композиція учнів «Гарбузові фантазії».
Незабутнє враження залишив флеш-моб «Одягну я вишиванку». Цікавою і захоплюючою стала гра «Математичний марафон».
Зворушливою стало спілкування учнів початкових класів із учасниками АТО Володимиром Кисилицею та Дмитром Стеф'юком, які поділилися своїми думками з приводу військових дій на сході України.
Веселим, емоційним видалося свято спорту «Спритні, дужі, небайдужі, кмітливі, грайливі».
Заключним акордом Тижня початкової освіти стало засідання МО вчителів початкових класів, де педагоги ділилися власним досвідом, обговорювали переваги впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.
Отож, можна переконатися в тому, що дитяча творчість та майстерність педагогів, мов кринична вода, яку черпаємо, a їй немає ні кінця, ні краю. Будемо й надалі пізнавати її глибинні джерела!

Л. ПУЧКО,
заступник директора
з навчально-виховної роботи Рожнівського НВК «Гуцульщина»
ім. Ф.Погребенника НаУКМА.

Неділя, 21 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: