gk logo

Правила користування пічним опаленням та електроприладами

З похолоданням багато громадян користуються печами.

Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі, у яких люди втрачають своє житло і майно, а інколи – гинуть. Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо, тому що вони не завжди спроможні перевірити стан печей і димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему.
Заходи безпеки
при використанні печей
Забороняється: розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду; доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям; розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має бути не менше
0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м; проводити топлення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топника; сушити і зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети; використовувати для обігріву несправні і невідремонтовані опалювальні печі; категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.
Впродовж опалювального сезону не забувайте прочищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.
Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту, а також малих дітей біля них без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри, досить для того, щоб сталося велике лихо.
Правила використання
електрообігрівачів
Варто бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Нехтування правилами їх використання є основною причиною виникнення пожеж. На жаль, у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. Також вони можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає навантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція – спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо у місці короткого замикання є горючі матеріали і конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.
Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів: нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; забороняється залишати прилади, що включені без нагляду; забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів; необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо; забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.
Якщо виникла пожежа, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном 101, 2-46-22, при цьому вкажіть точну адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище і номер телефону, з якого надійшло повідомлення. Якщо можливо – евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя і майно!

Василь КОВАЛЮК,
начальник Косівського
РВ Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Неділя, 19 серпня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: