gk logo

Відповідь на рішення зборів трудового колективу ДП «Кутський лісгосп», або Чому так сильно не люблять тих, хто хоче змін?

Мене дуже здивувало рішення трудового колективу ДП «Кутський лісгосп», яке було надруковано в попередньому номері газети «Гуцульський край», хоча останнім часом я вже нічому не дивуюся, зокрема черговій порції бруду, яку вилили на мене.


Хочу нагадати працівникам Кутського держлісгоспу, що, будучи на посаді голови РДА, я не призначав вам керівника, а згідно із Законом «Про місцеві державні адміністрації» тільки погодив кандидатуру П.І.Ванджурака, яку запропонував ваш колектив на затвердження у
Києві. Хоча перед цим, у перший мій робочий день на високій посаді, деякі «гарячі голови» з вашого підприємства погрожували мене викинути разом з кріслом з третього поверху білого дому, якщо я не погоджу кандидатуру Ю.Ю.Фальбійчука, у якого закінчувався контракт. Я не погодив, тому, напевно, у декого залишився осад на душі.
Те, що підприємство ДП «Кутський лісгосп» є одним з найбільших платників податків у районі, я знаю дуже добре, тому і зацікавлений, щоб там був керівником патріот і професіонал найвищого рівня. Те, що згадали ваше підприємство у першому спільному зверненні проводів районних організацій КУНу і «Свободи» пов'язане з тим, що після обрання головою районної ради П.І.Ванджурака у вас стала вакантною посада керівника підприємства, а в районі плавно відбувається повернення колишніх кадрів на свої посади. Хіба за такі зміни гинули люди на Майдані?
За всю іншу написану брехню щодо мене, я, звичайно, міг би подати до суду, але це дуже довгий процес і добитися у наших судах правди, без судової реформи, яку нам так палко обіцяли провести наші вищі керівники, майже неможливо. Та й відривати від роботи ваших працівників і представників районної газети не хочу.
Тому скористаюся можливістю донести об'єктивну інформацію до жителів району через «Гуцульський край».
По-перше, хочу ще раз нагадати, що я був звільнений з посади голови Косівської РДА Указом Президента України П.Порошенка 23.12.2014 року без зазначення причини звільнення (Президент собі так вирішив і мене звільнив, хоча, на мою думку, це була підготовка плацдарму до місцевих виборів, бо були звільнені 13 голів РДА в нашій області – всі, крім Тлумацького району, які були призначені одразу після Революції гідності). 26.12.2014 року заступник начальника управління економічного розвитку, торгівлі і туризму РДА М.Никифоряк наказом №34-к призначив мене на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку, а не я сам себе призначив, як ви пишете. Подумайте логічно, як можна себе призначити на посаду 26.12.2014 року, будучи звільненим 23.12.2014 року. Перестаньте вірити брехні, яку ви прочитали перед місцевими виборами в «жовтій» пресі, в яку, на жаль, перетворилася одна з найбільш тиражованих україномовних газет Украї­ни.
По-друге, перебуваючи на посаді голови РДА, я не отримував жодних надбавок і премій, і моя заробітна плата була значно нижчою від заробітної плати багатьох керівників установ району. Тому мав моральне право писати про надбавки, хоча я це питання не порушував на сесії районної ради. В мене є своя думка щодо цього. Керівники мають отримувати високі виплати, але при цьому всі інші працівники не повинні бути обділеними і також отримувати достойні заробітки, а не існувати на 1500-1800 гривень на місяць. Необхідно прийняти рішення, щоб максимальна зарплата керівника установи не перевищувала мінімальну зарплату рядового працівника у три рази. Тоді, якщо хоче керівник отримувати високу зарплату, нехай піднімає тим, у кого вона низька, і отримує своє.
По-третє, я ніколи не ховався ні за чиїми спинами і партійними списками. Я був під першим номером виборчого списку на минулих і на цих місцевих виборах, бо це було рішення зборів районної організації ВО «Свобода», а не моє особисте бажання. Як мажоритарник я балотувався у 2014 році кандидатом у депутати до Верховної Ради України. Хоч і не переміг тоді на окрузі, але по Косівському району, несподівано для багатьох, я набрав найбільше голосів з усіх 11 кандидатів (7371 голос або 19,5%), а у своєму рідному Рожнові отримав тоді найвищу підтримку від виборців – 63%. От це і є для мене оцінкою моєї роботи, а не те, що ви пишете.
По-четверте, ніякі рішення щодо першого спільного звернення двох політичних сил одноосібно не приймалися. Ви, звичайно, маєте право і повинні зустрічатися зі «свободівцями», обговорювати з ними різні болючі питання, але хто саме входить у районний провід РО ВО «Свобода» ви могли і не знати. Можливо, саме тому у вас виникла думка, що рішення приймалось одноосібно, без обговорень.
Не там шукаєте ваших «ворогів», шановні працівники трудового колективу ДП «Кутський лісгосп». Ті, хто не хочуть змін, сидять тихо і тішаться, що тлумлять тих, які хочуть щось змінити. А, може, краще спробувати разом щось змінити, а не тільки критикувати один одного?

Роман МАТЕЙЧУК,
голова РО ВО «Свобода».

Неділя, 21 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: