gk logo

Помер Володимир Грабовецький

Сумна звістка оповила всю нашу Гуцульщину. 4 грудня, на 88-му році життя, перестало битися серце В.В.Грабовецького – непересічної постаті на Прикарпатті, авторитетного як в Україні, так і далеко за її межами, академіка АН вищої школи України, доктора історичних наук, професора, удостоєного почесних звань: «Заслужений діяч науки і техніки України» та «Відмінник освіти України», кавалера орденів і медалей за вагомий внесок у національну історичну науку та громадсько-просвітницьку працю.


Цей великий учений опублікував понад 1000 наукових і науково-популярних праць, серед яких 20 монографій, кілька десятків окремих видань. Особливо вирізняються: 6 томів «Нарисів історії Прикарпаття», «Історія Гуцульщини», «Уторопи. Сторінки історії» (До 630-річчя першої письмової згадки). Якраз останнє видання дало поштовх випуску у світ книжок: «Уторопи: історія в іменах» та «Уторопи: минуле і сьогодення».
Стаття про академіка В.В.Грабовецького увійшла у книгу-довідник «Хто є хто в Україні» 2000 року. Науковця нагороджено ювілейною медаллю «Тисячоліття християнства в Україні: 988-1988», а також на відзначення великого ювілею Християнства та за особливі духовні заслуги перед Церквою й українським народом – золотою медаллю «Різдво Христове-2000» Ординаріату Івано-Франківської Єпархії УГКЦ.
Світла пам'ять про Володимира Васильовича назавжди збережеться у серцях, насамперед, удячних печеніжинців з Коломийщини, уторопчан, жителів Косівщини й усієї Гуцульщини, колишніх колег по науковій співпраці та вихованців.
Косівська районна державна адміністрація.
Косівська районна рада.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: