gk logo

Вірний син України

9 грудня для хімчинців, як і для всієї Гуцульщини, є особливим днем — 90 років тому у сім'ї Омеляна та Ганни Романюків народився син Василь – майбутній Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Володимир.


Багатостраждальне життя Патріарха Володимира цілком вписується у духовну категорію «хресної дороги», починаючи з ранніх дитячих років напівголодного існування, і далі – через табори, Колиму, Магадан, а потім – повернення додому і страдницьке священицьке служіння, що закінчилося знову тюрмами й таборами, Мордовією, Якутією, знищенням родини, смертю дружини, постійним цькуванням каральними органами. А останній період його життя, що називався патріарший, був духовно найважчим, завершував собою оте безкінечне життєве сходження його на Голгофу. І кінцевою вершиною тієї Голгофи земного життя Патріарха Володимира став його похорон 18 липня 1995 р. та поховання під брамою Софії Київської, де його прах спочиває донині.
До вшанування ювілею Патріарха Володимира, яке відбувалось також у місті Косові, приєдналися й учні Хімчинської ЗОШ І-ІІІ ст. Під керівництвом вчителя історії В.В.Федчук відбувся вечір пам'яті «Вірний України-неньки син». Присутні у залі, затамувавши подих, вслухались у живе слово Його Святості, яке прозвучало з відеофільму. Старшокласники підготували презентацію, у якій розповіли про основні віхи життя Патріарха. Трепетно і ніжно прозвучали духовні пісні у виконанні вчителів школи, які є учасниками народного хору «Оберіг».
Життя і боротьба Патріарха Володимира не можуть залишити байдужими кожного з нас. Щоб зберегти і примножити пам'ять про українського великомученика, у неділю, на свято Андрія Первозванного, у хімчинському храмі Покрови Пресвятої Богородиці протоієрей, отець Ярослав Хрущ під час богослужіння виголосив проповідь про роль і значення Патріарха Володимира для становлення єдиної Помісної Української Церкви. Після служби Божої настоятель храму відслужив панахиду за упокій душі владики. Особливої урочистості Богослужінню додало дзвінкоголосся співу церковного та сільського народного хору «Оберіг».
Висловлюю щиру подяку всім, хто причетний до ювілейних заходів на честь Патріарха Володимира, які відбувалися впродовж року, зокрема: Косівській районній раді, в.о. начальника відділу культури, національностей та релігій РДА В.В.Струку; церковному комітету та настоятелю храму Божого с. Хімчина о. Ярославу, сільському голові В.П.Розвадовському, учасникам художньої самодіяльності і всім небайдужим жителям села.
Нехай життєвий подвиг Патріарха Володимира стане для нас світлим прикладом, дороговказом у виборі життєвого шляху.
Хай вічною буде пам'ять про нього.

О. ФЕДЧУК, директор Хімчинського музею-садиби Патріарха Володимира.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: