gk logo

Мученик за життя і великомученик по смерті

Минулого тижня у районному Будинку культури відбувся урочистий захід, приурочений 90-й річниці від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї України-Русі Володимира (Романюка). Організували цей захід: Косівська РДА; відділ культури, національностей та релігій райдержадміністрації; районний Будинок культури і Косівський деканат УПЦ КП.


Приємно відзначити, що данину пам'яті нашому видатному землякові – Патріарху Володимиру прийшли віддати всечесні отці: отець-декан м.Коломиї, митрофорний протоієрей Василь Мизюк; декан Коломийський, митрофорний протоієрей Юрій Ужичак; декан Верховинський, митрофорний протоієрей Дмитро Михавків; декан Городенківський, митрофорний протоієрей Богдан Мороз; декан Косівський, митрофорний протоієрей Іван Близнюк; представник Косівського деканату УГКЦ, отець Юрій Корпанюк та численне духовенство області.
На це урочисте дійство завітали також начальник управління культури, національностей та релігій ОДА В.Федорак, перший заступник голови Косівської райдержадміністрації М.Павлюк, заступник голови районної ради В.Петричук, Косівський міський голова Ю.Плосконос, директор Коломийського Національного музею ім.Йосафата Кобринського Ярослава Ткачук, керівники установ і організацій району.
Високоповажних гостей цього заходу зустрічали хлібом-сіллю і щирими словами: «Раді вітати вас на Батьківщині Святійшого Патріарха Київського і всієї України-Русі В.Романюка. Прийміть цей коровай, як символ миру і достатку землі гуцульської». Після цього всіх запросили на виставку декоративно-прикладного та сакрального мистецтва, що експонувалася у фойє Будинку культури. У актовій залі дикторський голос за сценою, декламуючи: «Він залишив нам біль за рідну землю, дав віру в перемогу – правди над кривдою, добра над злом...», урочисто запросив усіх присутніх у світ Володимира Романюка -- Святійшого Патріарха Київського і всієї України-Русі. Сцену оформили експонатами з музею-садиби Патріарха, що у с.Хімчині. Під ліричну мелодію на великому екрані проектували світлини з дитячих і юнацьких років В.Романюка. Блискуче виконання музичних творів, літературних композицій, декламування віршів зачаровували і надавали урочистій атмосфері, що панувала у залі, особливої величі. Чудовий настрій присутнім на цьому дійстві дарували: народний аматорський хор Хімчинського БК (кер. Н.Коханюк); вокальний ансамбль «Любисток» Нижньоберезівського БК (кер.М.Ільницька); вокальний квартет «Едельвейс» Вербовецького БК (кер. В.Вольський); інструментальне тріо Яблунівського БК (кер. В.Григорчак); солістка Христина Кузьменюк з Кутської ДШМ; читці – Галина Крицкалюк, Оксана Федчук, Марина Шушельницька, Христина Струк.
Як доказ боротьби і самопожертви за вільну, незалежну, соборну Україну духовного лідера української нації, до уваги глядачів представили документальний фільм «Мученик за життя і великомученик по смерті». Ведуча заходу Оксана Шкрібляк для представлення макета пам'ятника Святійшого Патріарха Володимира запросила отця-декана УПЦ КП Івана Близнюка. Завершився вечір пам'яті виконанням духовного гімну-молитви «Боже, великий, єдиний...».
Після урочистостей в.о. начальника відділу культури, національностей та релігій РДА В.Струк і директор районного Будинку культури В.Звіздарик вручили грамоти майстрам народної творчості – М.Радишу, В.Малиновському, С.Бзуньку, Д.Приймаку та завідувачу РОМЦ РБК Л.Березці, які впродовж року брали активну участь у заходах, приурочених 90-й річниці від дня народження Святійшого Патріарха.
Хочеться вірити, що слова Володимира Романюка: «...Я б хотів слово таке сказати, щоб освітило морок наших днів, і щоб ніхто не посмів твердити: він даром життя прожив», будуть довго звучати у наших серцях, а пам'ять про нього буде жити вічно.

Лілія ЗАЯЧУК.
Фото автора.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: