gk logo

Віртуоз інкрустації

Цього року святкує своє 70-річчя знаний в Україні та за кордоном майстер-віртуоз гуцульської інкрустації по дереву, член НСХУ Микола Мегединюк.

З нагоди ювілею митець репрезентував у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини виставку творчих робіт своєї родини. Експонуються інкрустовані деревом, бісером і перламутром дерев'яні рахви, тарілки, свічники, рами, виконані Миколою Івановичем протягом двох останніх років. Вироби вражають ювелірною майстерністю виконання і багатством композиції. Роботи ювіляра гармонійно доповнюють вишиті хрестиком картини, серветки та скатертини, створені руками жінок родини Мегединюків – онуки майстра Катерини Замури та матері Марії.
Персональна виставка родини Миколи Івановича Мегединюка створює чудовий святковий настрій. Його твори відзначаються оригінальністю композицій і тонким художнім смаком.
Микола Іванович народився 7 січня 1946 р. в с.Снідавці. З дитинства захоплювався столярними роботами, бондарством, різьбленням та інкрустацією. З 1969 р. вчився різьбити та робити інкрустацію по дереву у Брустурах у відомого майстра Василя Юрійовича Гасюка. З 1971 р. працював різьбярем у Косівській художньо-виробничій майстерні. Постійно брав участь у районних, обласних і республіканських виставках.
У 1985 р. республіканська атестаційна комісія присвоїла йому звання майстра традиційного народного мистецтва. За успіхи у творчій і виробничій діяльності Спілка художників України та Художній фонд СРСР неодноразово нагороджували Миколу Мегединюка почесними дипломами та грамотами. З 1994 р. він є членом Національної спілки художників України.
На виставці представлені тарілки, свічники, шкатулка, рахви, хрести, писанки та чоловіча палиця, орнаментовані простими елементами – зірочкою, хрестиками, сльозинкою, які розміщено в ромбах, кругах. Вони створюють оригінальні композиції. Роботи виконані на високому професійному рівні. Микола Іванович оздоблював свої вироби інкрустацією – бісером, металом, перламутром, рогом і різнокольоровим деревом.
Від імені колективу Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини хочемо привітати славного майстра.
Хай Вам щастить! Здоров'я, успіхів у творчості і всього найкращого Вам, дорогий наш ювіляре!
Вікторія Яремин, завідувач музею
Любов Ілюк, науковий співробітник музею.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: