gk logo

Від зірниці до зірниці — зарічанські вечорниці

В нас цікаві вечорниці
І співучі молодиці,


Хлопці гарні, в вишиванках,
Жартуватимуть до ранку,
А дівчата, наче квіти, —
Нам із ними лиш радіти.


М. Гушул.

Настали довгі зимові вечори. Хочеться відпочинку, розваг, зустрічей з рідними, друзями, колегами по роботі. Для такого спілкування є сімейні, побутові, релігійні свята. Одне з таких у народі називають святом Андрея. Воно вражає особливою поетичністю і красою народних обрядів.
Етнографи вважають, що ще до християнських часів цей день був святом дівочої долі. У народі є чимало прикмет, щоб дізнатися про майбутнє, свою долю... Наприклад, у ніч на Андрія влаштовували вечорниці, найголовнішою особливістю яких є «ворожіння».
Підтримуючи давні традиції і обряди, і виховуючи у здоровому дусі молоде покоління, актив БК ім. І.Франка с. Рожнова влаштовує вечорниці, на яких прядуть, вишивають, в'яжуть, співають жартівливих пісень, згадують різні випадки з життя, молоді роки, любов, кохання, дають мудрі настанови підліткам.
Молодь також знаходить собі заняття і з цікавістю слухає розповіді старших. Дівчата «ворожать» — годують кота варениками, розкладають під тарілки перстень, квіти, вінок, хустинки, стараючись дізнатися, що чекає їх у майбутньому: заручини, дівування, зустріч з судженим чи заміжжя. Чути жарти, сміх, хтось задоволений, а хтось ледве стримує сльози.
У веселій, жартівливій атмосфері швидко збігає час. Наспівавшись, почастувавшись, дізнавшись щось цікаве і потрібне для себе, всі із задоволенням повертаються до своїх домівок, домовившись про наступну зустріч. А дівчата, звичайно, продовжують святкові ворожіння і зустрічі з коханими.

М. СТЕФ'ЮК,
учасниця художньої самодіяльності БК ім. І Франка с.Рожнова.

Неділя, 21 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: