gk logo

Як запобігти пожежі при влаштуванні новорічної ялинки

Встановлення новорічної ялинки пов'язане з необхідністю суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосування джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлено ялинку, можуть призвести до пожежі. Часто новорічну красуню прикрашають легкозаймистими іграшками, виготовленими з паперу, вати, целулоїду тощо, а це створює пожежонебезпечну ситуацію.
Як уникнути пожеж у місцях проведення
Новорічних та Різдвяних свят?
Неприпустимо використовувати перелічені джерела відкритого вогню у приміщеннях, де встановлено новорічну ялинку й відбуваються святкові заходи. Не можна включати до програми номери з використанням вогневих ефектів і курінням.
Дуже небезпечно використовувати для освітлення ялинки електрогірлянди кустарного виробництва.
Треба добре закріпити ялинку на стійкій основі, щоб не було її перекидання. Якщо у приміщенні немає електричного освітлення або воно тимчасово вимкнене, святкування слід проводити тільки протягом світлого дня.
Заборонено встановлювати ялинку у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей на випадок пожежі.
У місцях з масовим перебуванням людей застосування феєрверків і салютів необхідно погоджувати з органами місцевого самоврядування і пожежно-рятувальною службою.
Сподіваємося, що виконання цих нескладних порад дозволить уникнути пожежі і зробить Новорічні та Різдвяні свята веселими і радісними.

Василь КОВАЛЮК,
начальник РВ управління ДСНС України
в Івано-Франківській області, майор служби
цивільного захисту.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: