gk logo

СНІДу – ні!

У Міжнародний день порозуміння із ВІЛ-інфікованими на базі Косівського районного центру дитячої творчості відбулася інформаційно-просвітницька зустріч з учнями 8-11 класів загальноосвітніх шкіл району.

Захід під назвою «СНІДу-НІ!» проходив у рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».

«Хто попереджений, той захищений» – ці мудрі слова стали лейтмотивом зустрічі. Перед школярами виступили о. Юрій Корпанюк, дерматовенеролог Косівської ЦРЛ Леся Ванчак і практичний психолог Косівського РЦДТ Оксана Соколюк.
Діти переглянули мультимедійну презентацію «Знати, щоб жити», почули вражаючі статистичні дані щодо поширення епідемії СНІДу у світі й Україні зокрема. Лікар-дерматовенеролог Л. Ванчак у доступній для школярів формі розповіла про основні шляхи зараження хворобою, ризик отримання ВІЛ і протікання недуги. Морально важким для сприйняття був лист матері ВІЛ-інфікованої дівчинки, у якому з-поміж рядків проглядались відчай, зневіра, пекельна біль за долю дитини, та все ж таки – віра і надія на здорове майбутнє дочки.
Для підсилення впливу отриманої інформації організатори заходу запропонували молоді візуальну історію ВІЛ-інфікованої молодої дівчини, яку відобразили за допомогою театру тіней Валерія Пітеляк і Назар Медведчук. Музичним супроводом сценки була пісня «Чомусь так гірко плакала вона» у виконанні соліста Олега Свирида і гітариста Святослава Кочержака.
Також старшокласники відповідали на запитання вікторини, яку проводили психолог і лікар.
Слово надали священику о. Юрію. На його думку, найголовнішим чинником розповсюдження ВІЛ-інфекції є занепад суспільної моралі. Лише опираючись на християнські цінності, можливо знищити цю проблему не тільки в Україні, а й у всьому світі.
На завершення заходу учасники і організатори разом заспівали пісню «СНІДу – НІ!». Кожен присутній отримав інформаційний буклет «ВІЛ/СНІД – факти для роздумів».

Надія ХУДАК,
культорганізатор
Косівського РЦДТ.
Фото Руслана СОЛИДЖУКА.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: