gk logo

Верховна Рада підтримала «прозорість» держзакупівель

Одна з перших перемог міжфракційного об'єднання «Платформа реформ» – схвалення парламентом змін до закону про держзакупівлі.

Народний депутат Юрій Дерев'янко вважає, що прийняття Верховною Радою законопроекту щодо підсилення прозорості закупівель державними підприємствами — це лише перший крок до наведення порядку у сфері держзакупівель.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Це перша перемога громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ, а також міжфракційного депутатського об'єднання «Платформа реформ», яке активно підтримує громадську ініціативу та проведення реальних реформ в Україні», — заявив нардеп.

Він також зазначив, що дуже нелегко було включити законопроект до порядку денного і переконати депутатів його підтримати.

«Розумію, що важливо не тільки оприлюднювати інформацію, коли вже щось купили, а більш важливо здійснювати закупівлі за державні кошти на конкурентній основі, через тендери. Це має бути наступним кроком», — додав він.

Як відомо, 25 березня Верховна Рада підтримала законопроект щодо підсилення прозорості державних закупівель. «За» прийняття законопроекту №2207 за основу і в цілому, авторами якого виступила група парламентарів, проголосувало 235 народних депутатів.
Законопроект розроблено з метою забезпечення відкритості і прозорості здійснення закупівель усіма державними підприємствами та підсилення контролю через вільний доступ до інформації щодо результатів закупівель.

Так, відповідно до закону, підприємства мають розміщувати звіти про результати закупівель на веб-порталі уповноваженого органу протягом 3-х робочих днів після укладання договору. Доступ до такої інформації буде вільним.

На початку березня в парламенті було створено міжфракційне об'єднання «Платформа реформ».
Метою цього об'єднання є здійснення політичних кроків і підготовка та прийняття парламентом пакету законопроектів, спрямованих на проведення реформ, які дадуть змогу в найкоротші терміни розпочати зміни державної системи управління.

Співголовами «Платформи реформ» також стали Павло Різаненко (фракція «УДАР»), Андрій Шевченко (фракція «Батьківщина»), Юрій Сиротюк (фракція ВО «Свобода»), Юрій Благодир (група «Суверенна європейська Україна»). Всього до складу об'єднання увійшло 24 народні депутати (станом на 13 березня).

Прес-служба народного депутата України Ю. Дерев'янка.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: