gk logo

Революція під загрозою зради...

Минулого тижня у Івано-Франківську відбувся велелюдний форум «Схід і Захід – разом!», в роботі якого взяла участь лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Перед початком форуму вона провела прес-конференцію для редакторів газет, радіо, телебачення Прикарпаття.

Свою зустріч із журналістами Юлія Тимошенко розпочала з окреслення загальної ситуації в державі. Зокрема, наголосила на тому, що в Україні ніхто не готував силовиків в дусі патріотизму, «міліція захищала режим від патріотів». Ю.Тимошенко заявила про необхідність сформувати в Україні Національний рух спротиву. Цей план вона озвучила на прес-конференції. Членами Націо­нального руху спротиву, на її думку, повинні стати громадяни – патріоти України, які були в «гарячих точках» і служили в армії. Загони народного ополчення вона планує вивести за межі правоохоронних органів і Збройних Сил, тобто, ополчення не буде відноситись ні до армії, ні до міліції. Воно буде цілком легітимним і не буде партизанським загоном... За планом Тимошенко, ополчення треба відправити на кордони із східними областями України, де сьогодні діють збройні формування «розкольників» країни. Бригади народного ополчення, сказала лідер «Батьківщини», будуть узгоджувати свої дії з регулярною армією. І уже в ці дні тисячі патріо­тично налаштованих громадян виявили бажання влитися в Національний рух спротиву.

Юлія Тимошенко заявила, що, починаючи з дій в Криму, Володимир Путін попав в «історичну пастку». Виходу з неї, на думку лідерки «Батьківщини», немає, а попереду нові й нові санкції світової спільноти проти Росії. У Путіна, заявила вона, єдиний шлях – відвести війська від українських кордонів. А прихильники федерації в Донбасі повинні здати зброю і піти з органів державної влади.
Про перший Указ

Згадала Юлія Тимошенко і про Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто пропав безвісти на Майдані.
Першим Указом Юлії Тимошенко, у випадку перемоги на президентських виборах, буде Указ про нагородження і присвоєння Звання Героїв України патріотам Небесної Сотні. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» на прес-конференції в Івано-Франківську.

«Мені здається, що нашій державі не вистачає нових прикладів любові до держави, патріотичних і мужніх. Небесна Сотня поклала край авторитаризму і диктатурі». На її думку, Герої України : це і ті, хто захищав східні кордони, хто встановлював українські прапори на захоплених приміщення, хто не здався і хто був вбитий. Звання Героя Украї­ни повинен отримати і член партії «Батьківщина» Володимир Рибак, якого по-звірячому вбили за те, що він встановив український прапор на
адмінбудинку.

«Всі ці Герої України повинні після перемоги отримати зовсім нові нагороди Героїв (замість Зірки, яку сьогодні вручають, потрібно вручати Тризуб). Треба починати відлік справжніх Героїв України – наголосила вона, – а не тих, хто за 5 млн. доларів купував собі це звання».
Про уроки Революції

«Я хочу подякувати всім, хто співчував Революції гідності і хто її зробив, – наголошувала Ю.Тимошенко. – Ми в особливому боргу перед Небесною Сотнею і тими людьми, які безвісти зникли. Сьогодні, на моє переконання, вони є жертвами, які загинули під час нашої визвольної боротьби».

Також Юлія Тимошенко попросила пробачення за те, що в 2005 році не виправдала надій українського народу і запевнила, що цього разу їй вистачить сил довести до кінця розпочату справу, а саме – подолати олігархічну систему правління та зробити політику моральною.

– Після «Помаранчевої революції» було все зраджено, все здано і вся віра та надія були помножені на нуль. Я несу велику відповідальність за те, що сталося. І приношу свої вибачення за те, що у мене не вистачило сил, мужності після 2006-го року раз і назавжди покінчити з ганебним явищем – кланово-олігархічним устроєм нашої держави. Я отримала своє від тих, хто залишився в 2005-му році недоторканим, – пояснила Тимошенко. Юлія Володимирівна переконана, що сьогоднішня Революція та її здобутки під загрозою зради. Вона зауважила, що президентські вибори відбудуться за будь-яких обставин і, незважаючи на те, що їй пропонують зняти свою кандидатуру з перегонів, вона цього ніколи не зробить...

Як мирно розв'язати конфлікт на Сході?

Моторошні кадри зі східних регіонів розбурхують усю країну. Там гинуть люди і дивитися на це спокійно неможливо. Як вирішити цю ситуацію мирно?! На це запитання відповіла Юлія Тимошенко. Відмовившись від біл-бордів, наочної агітації по містах і селах, вона зосередила на головному: зберегти мир і стабільність у східному регіоні.

Юлія Тимошенко за останні тижні більше часу проводить у Одесі, Донецьку та Луганську, ніж в Києві. Вона розробила протокол взаєморозуміння і під час переговорів з групами впливу, які блокують адміністративні будівлі на Донбасі, передала їхнім керівникам цей документ.

«Це дасть регіонам фінансову самостійність, можливість змінити вигляд міст і селищ, а людям – відчути справжні соціальні зміни», – зазначила Юлія Тимошенко. За її словами, це можливо лише завдяки серйозній децентралізації влади, через внесення конституційних змін. Згідно з протоколом, її фракція у парламенті зобов'язується ініціювати і внести зміни протягом двох пленарних сесій. У рамках цієї децентралізації, зокрема, будуть ліквідовані обласні та районні адміністрації. Натомість усі повноваження будуть передані виконкомам, обраним місцевими радами.

– Ми розуміємо, – відзначила Ю.Тимошенко, – що українці в Луганську, Донецьку та інших містах, які зважилися на блокування адмінбудівель, пішли на відчайдушні кроки. Ми не хочемо, щоб спецпідрозділи РФ використовували українців для своєї агресії. Люди хочуть змін і ми їм готові ці зміни запропонувати...Путін ламає світовий порядок, руйнуючи мир. Він є прямою загрозою для всього світу, а світ загрожує Путіну, – завершила Ю.Тмошенко. Тому агресор неодмінно програє. Він вже тепер перебуває у світовій ізоляції, а попереду – санкції найвищого рівня, які позбавлять Росію головних джерел доходу і, врешті-решт, приведуть до краху авторитарного режиму. Поки що наше завдання – заспокоїти країну і вистояти. Бажано, без людських жертв...

Лідія БЕЗПАЛОВА.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: