gk logo

Небезпеки, що ховаються у змінах до виборчого законодавства

Народний депутат Юрій Дерев'янко звернув увагу на кілька небезпек, які ховаються в змінах до виборчого законодавства.

Так, в проекті закону № 4531а, авторства Давида Жванії, пропонується вилучити з існуючого закону про вибори норму про надання всім суб'єктам виборчого процесу ефірного часу та друкованих площ за рахунок коштів державного бюджету.

«Якщо з виборчого законодавства зникне норма про проведення передвиборної агітації у друкованих та електронних ЗМІ за рахунок держбюджету, це призведе до нерівного доступу кандидатів та партій до ЗМІ, коли виборці будуть бачити та чути лише тих політиків, у кого більше грошей, тоді молоді партії та нові кандидати не матимуть можливості донести свої позиції до виборців, бо весь ефірний час буде викуплений багатшими суб'єктами виборчого процесу», — зазначив нардеп Юрій Дерев'янко.
На думку Юрія Дерев'янка, законопроект № 4531а врегульовує багато важливих питань і він мав би більше шансів на ухвалення, якби не передбачав обмежити рівність кандидатів у доступі до ЗМІ під час виборчої кампанії.

Крім того, Юрій Дерев'янко вважає, що інша запропонована поправка, а саме — не вказувати у звітах кількість погашених бюлетенів, може стати підґрунтям для суттєвих фальсифікацій під час виборів.
Більше того, на думку Дерев'янка, небезпека криється і в широко розрекламованій нормі про відкриті списки партій. Так, згідно з ст. 163 проекту Закону про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками) № 4222а, запропонованого Сергієм Соболєвим, партії отримують можливість змінювати прізвища та навіть їх порядок у списках вже після дня голосування. При цьому імунітет отримують лише перші десять людей списку.

«Таким чином, з'їзд партії спочатку приймає один список, а після дня голосування він виявляється іншим. Як на мене, це – розплідник корупції на вищому рівні. Це, по суті, не має нічого спільного з відкритими списками», — наголосив Юрій Дерев'янко.

Обидва ці проекти закону не були підтримані народними депутатами.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: