gk logo

Комунізм має бути заборонено на конституційному рівні

«Забороняється існування політичних партій та інших організацій, які звертаються в своїх програмах до тоталітарних методів і практики діяльності нацизму, фашизму і комунізму, а також тих, програма чи діяльність яких передбачає або допускає расову чи національну ненависть, застосування насильства з метою захоплення влади або впливу на політику держави...».
Стаття 13 Конституції Польщі – держави-члена Європейського Союзу.

ВО «Свобода» давно наполягає на тому, щоби комунізм, нацизм, фашизм та інші злочинні ідеології, а також діяльність організацій, які їх сповідують і практикують, були прямо заборонені в Конституції України.

В червні цього року фракція «Свободи» вносила відповідні пропозиції на розгляд Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України. Однак вони не знайшли підтримки інших фракцій коаліції та Президента.

У новому парламенті новообрані депутати від «Свободи» знову внесуть відповідний проект змін до Конституції. Свободівці також повторно внесуть на розгляд нового парламенту інші десовєтизаційні законодавчі ініціативи, які проігнорувала Рада попереднього скликання а це: Проект Постанови про подолання наслідків совєцької окупації України (№ 4217 від 23.02.2014), метою якого є: очистити Україну від совєцької колоніальної символіки – свят, пам'ятників, назв вулиць, міст тощо; Проект закону про заборону комуністичної ідеології в Україні (№ 3530 від 04.11.2013), метою якого є: заборонити комуністичну ідеологію в Україні як людиноненависницьку і таку, що було використано для вбивства мільйонів українців – геноциду української нації. Уперше законопроект про заборону комуністичної ідеології я зареєстрував ще 10 років тому (№8364 від 01.11.2005).

Деколонізацію, в тому числі десовєтизацію України, має бути завершено. Це гарантія того, що Україна більше ніколи не повернеться у московське рабство. Це незмінна позиція Всеукраїнського об'єднання «Свобода» і всіх українських націоналістів, починаючи з 1991 року.

8 грудня минулого року поваленням пам'ятника Лєніну на Бесарабці в Києві свободівці започаткували нову хвилю «лєнінопаду» і очищення України від ідолів комунізму. Тоді наші дії викликали чимало обурення союзників по Майдану з ліберального табору. Сьогодні, принаймні на словах, вони також – за
десовєтизацію.

Однак чи дочекаємося рішучої позиції Президента, нового парламенту і уряду в цьому питанні?..
Рішення окружного адміністративного суду Києва про призупинення розгляду позову Мінюсту про заборону діяльності Компартії показує, що нинішня влада поки не має політичної волі для того, щоби ліквідувати діяльність антиукраїнських сил та ідеологій на території України.

Якщо це так, то українці, як і за часів Януковича, не будуть озиратися на владу. Віковічне прагнення української нації до історичної справедливості та національної гідності набагато сильніше за будь-чиї кон'юнктурні політичні інтереси. І однозначно вже найближчим часом комунізм в Україні буде заборонено.

Олег Тягнибок, голова ВО «Свобода».

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: