gk logo

Передвиборна програма

Передвиборна програма кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі
№ 89 Шинкарука Ярослава Івановича

Я – українець з діда-прадіда. Мене добре знають мої земляки на Верховинщині, щирі та доброзичливі люди на Косівщині, де я працював шість років, забезпечуючи соціально-економічний розвиток району, та завзяті хлібороби на славній покутській землі Василя Стефаника – Снятинщині. Усіх нас, гуцулів і покутян, об'єднує гордий опришківський дух, щирі та побратимські стосунки і самовіддана праця на вівтар Украї­ни.

Вклоняюся доземно виборцям. Йду у народні депутати із державо­творчими ідеями та гаслом незабутніх предків: «Бог і Україна». Зроблю усе для того, щоб рідний край і вся Україна процвітали, а люди жили щасливо, заможно і в мирі. Аби батьківську землю ніколи не топтав ані московський, ані інший поганський чобіт завойовників. Наші діти мають жити вільно, по-європейськи, дихати на повні груди у Соборі Нації.

Виборці Гуцульщини, Покуття та всієї України сподіваються на реальні дії своїх виборців – і я їх окреслюю, кладучи руку на серце під звуки Державного Гімну.

Об'єднуймося довкола національної ідеї – заради єдності України

Братам по духу ділити нічого. Незалежність України сьогодні вистелюється кров'ю цвіту нації. А цвіт української нації – це непереможний український народ. Це Президент України Петро Порошенко, якому віддали свої голоси майже 10 мільйонів виборців – надзвичайно високий вотум народної довіри. Цвіт української нації – це ви, шановні виборці, і саме ви споряджаєте до серця України найдостойнішого захисника народних інтересів наймилішого у світі краю Черемоша й Прута. То ж зі словами патріотичної ідеї «Нація понад усе» будуймо разом Нову і Єдину Україну.

Пріоритети законотворчої праці у Верховній Раді

Найперше, буду ініціювати підготовку та прийняття Закону України «Про розбудову Збройних Сил», щоб можна було забезпечити надійну обороноздатність держави. Маємо захистити себе самі від московських чи інших загарбників-поневолювачів української землі. Гіркі уроки історії, неоголошена війна з імперською Росією сьогодні – виразне тому підтвердження.

Загострення політичної ситуації та відкрита агресія надпотужної мілітаризованої Росії проти суверенної України вимагає сьогодні вступу нашої держави до системи колективної безпеки – військово-політичного союзу НАТО. Домагатимуся у Верховній Раді вступу України до Північноатлантичного альянсу заради забезпечення свободи і безпеки країни від загрози агресії.

Повернення у державну власність стратегічно важливих підприємств і базових секторів економіки: паливно-енергетичний комплекс, машинобудування, металургія, АПК, військово-промисловий комплекс – справедливі вимоги часу та українського народу. Тому активно співпрацюватиму з усіма парламентськими комітетами щодо розробки та прийняття з цього приводу відповідних законопроектів у Верховній Раді.

Владу потрібно повернути народові – наступний державотворчий пріоритет. Це означає негайне реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, термінове прийняття відповідного закону – ліквідація державних адміністрацій, децентралізація органів управління, становлення прямого народовладдя в області, районі, у селі.

Внесу першочергово на розгляд парламенту питання про забезпечення у повному обсязі виконання Закону «Про статус гірських населених пунктів в Україні». Насамперед, це державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів: виділення бюджетних коштів на розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази пасажирського транспорту, дорожнього господарства, освіти, охорони здоров'я, культури, а також фінансування заходів для розвитку та використання туристичних, рекреаційних і лікувальних можливостей гірського регіону. Домагатимуся встановлення доплат до ціни сільськогосподарської продукції, яку вироблено в місцевостях, що віднесені до гірських.

Ініціюватиму внесення низки суттєвих змін до Закону «Про пенсійну реформу», які стосуються зниження пенсійного віку громадян та збільшення мінімальних пенсій як для чоловіків, так і для жінок.
Відстоювання соціальних гарантій виборців Гуцульщини та Покуття – мої головні, базові пріоритети.

Нову Соборну Україну мають будувати патріоти України

У числі першочергових завдань ініціюватиму та проголосую за Закон «Про люстрацію влади». Вважаю, що перш за все люстрацію мають пройти депутати до найвищого законодавчого органу України та органів місцевого самоврядування шляхом виявлення до них всенародної довіри – голосування за найдостойнішого обранця. Корумповані, непрофесійні чиновники та правоохоронці, які заплямували репутацію антинародними діями чи бездіяльністю, зобов'язані покинути державні посади назавжди. Натомість нові, професійно грамотні, ерудовані в питаннях державного будівництва фахівці, одержавши народну довіру, покликані рухати державотворчі процеси в Україні далі.

Кожен державний чиновник має володіти мовою держави – українською, яка йому дає хліб і до хліба, права, обов'язки, соціальні гарантії. Українською розмовляти на державній службі, у публічних виступах, вести документацію у державному управлінні – вимога беззаперечна, яка не підлягає дискусії. Вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин гарантовано Конституцією України.

Народовладдя – замість свавілля чиновників

Голів обласної та районних рад має обирати територіальна громада. Виборці повинні мати законне право висловити недовіру обласним чи місцевим очільникам влади і на територіальному референдумі відправляти у відставку як керівників органів місцевого самоврядування, так і прокурорів, суддів, правоохоронців. Над відповідним законодавчим актом працюватиму разом з колегами-депутатами у парламенті – і його буде обов'язково прийнято, як і закон про припинення повноважень народного депутата за ініціативою виборців округу, а також закон про імпічмент Президента України.

Робота народного депутата України у виборчому окрузі

Вважаю, що місія народного депутата сьогодні полягає не тільки у законотворчій діяльності, а й у щоденній наполегливій роботі над вирішенням соціально-економічних проблем територій та жителів виборчого округу. Такі повноваження диктує час – і це кредо народного обранця, якому повірили і віддали свої голоси виборці.

Я беру на себе зобов'язання спільно з керівниками органів місцевого самоврядування районів завершити Програму ліквідації наслідків катастрофічної повені 2008 року у Верховинському, Косівському та Снятинському районах – відбудувати життєво важливі об'єкти – мости, берегоукріплення рік, реанімувати об'єкти соціальної інфраструктури, допомогти потерпілим від стихії.

Докладу максимум зусиль для вирішення нагальних проблем дорожньої інфраструктури на території округу:

– виділення коштів з державного бюджету для будівництва дороги стратегічного значення «Ільці – Явірник – Державний кордон» з метою будівництва пункту перетину на державному кордоні між Україною та Румунією;

– проведення капітального ремонту доріг загального користування;

– завершення будівництва об'їзних доріг у смт. Заболотові Снятинського району та смт. Верховині на дільниці «Ільці – Ґлифа»;

– спільно з органами місцевого самоврядування та виконавчою владою Снятинщини буду працювати над вирішенням проблемного питання щодо початку проектування та будівництва об'їзної дороги «Стрий – Мамалига» -- об'їзна дорога міста Снятина.

У числі першочергових зобов'язань – забезпечення цілодобового водопостачання жителів Косова та Кутів. Обов'язково завершу розпочату справу, яку я ініціював раніше.

У непомірно важкий для держави час все-таки намагатимуся залучити кошти з державного бюджету для спорудження узгоджених із районними територіальними громадами соціальних об'єктів (школа, дитячий садок, лікарня, будинок культури) на Верховинщині, Косівщині та Снятинщині.

Докладу зусиль (за рахунок різних джерел фінансування) для забезпечення лікувальних закладів округу сучасним діагностичним і лікувальним обладнанням, санітарним транспортом тощо.
Працюватиму над тим, щоб колишні колгоспні ліси повернути у власність територіальних громад – ініціюватиму з цього приводу відповідний законопроект.

Необхідно покласти край будівництву міні-ГЕС у Карпатах, припинити корупційні схеми та авантюрні проекти підприємців-невігласів, які «зеленими» кіловатами спустошують державний бюджет та знищують екологію Карпат. Стоятиму горою за це рішення. Буду ініціювати з цього приводу прийняття відповідних законодавчих актів про категоричну заборону будівництва міні-ГЕС на гірських річках Карпатського регіону чи інших споруд, об'єктів, що загрожують екології.

Сприятиму залученню інвестицій на розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури Карпат та Покуття, спорудження тут оздоровчо-відпочинкових комплексів.

З метою збереження екології довкілля, вирішення вкрай болючої проблеми забруднення територій населених пунктів районів і ліквідації стихійних сміттєзвалищ, намагатимуся залучити іноземні інвестиції для будівництва, виключно за погодженням та підтримкою громади, сучасного заводу з переробки твердих побутових відходів, без їх захоронення та спалювання, на узгодженій виборцями та офіційно відведеній дозвільними службами земельній ділянці округу.

Ініціюватиму повторне подання для опрацювання та прийняття Міжурядовим комітетом з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО рішення про включення до Списку нематеріальної культурної спадщини людства, окрім Петриківського розпису, Косівської кераміки.

Ініціюватиму включення до Державної програми з розвитку культури додаткових коштів для всебічної підтримки, розвитку і популяризації культурно-мистецьких цінностей унікальної перлини – Верховинської та Косівської Гуцульщини, неповторних духовних оберегів славного Покутського краю – Снятинщини.

Я вірю у вас, дорогі мої виборці. Вірю у ваш свідомий та об'єктивний вибір. Готовий служити громадам Гуцульського і Покутського краю, які мають славне минуле та достойне майбутнє, – душею, серцем і добрими ділами. Впевнений, як і всі ви, дорогі мої виборці, що московських окупантів і банди сепаратистів проженемо назавжди з рідної землі і збудуємо омріяну великими предками Нову і Єдину, Вільну, Соборну Україну.

Слава Україні!

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: