gk logo

Роздуми про вибори

Чому я написала цю статтю? Прочитала «Гуцульський край» від 3 жовтня 2014 року і подумала собі: «Скільки в нас кандидатів у народні депутати – патріо­тів!».

Це ж треба серед них вибрати найдостойнішого. Людину, яка буде у ВРУ відстоювати перш за все інтереси України, українців і, звичайно, якщо людина йде від нашого округу, – інтереси жителів Косівського району. Всі кандидати на фотографіях такі гарні у вишиванках – справжні українці. Це тішить. Але вибирати потрібно не за зовнішній вигляд, не за гарне слівце, а за вчинки і добрі справи, за ідею. Прочитавши біографії кандидатів, здивувалася. З різних куточків області з'їжджаються кандидати на наш округ. Чи будуть вони любити і дбати про наш район так, як про рідну домівку? Чи знову оберемо депутата (заїжджого) і побачимо його раз у рік в гостях, перед виборами? Чи знає досконало проблеми нашого району, яких у нас є дуже багато?

Кожний з депутатів багато обіцяє зробити для Косівщини. І спекулюють перш за все на найболючішій проблемі – дорогах. Те, що в нашому районі найгірші дороги, – проблема не тільки сьогоднішня. І вимагати від теперішнього керівництва району (яке при владі кілька місяців) негайно зробити те, що не вдалося нікому за останніх 20 років – несправедливо. Неодноразово люди нарікають на те, що дороги роблять в Снятинському та інших районах. Можливо хтось із депутатів Верховної Ради лобіював це питання. А для нашого району не було кому добиватися державного фінансування. Тому ще постає одне запитання. Можливо, нам потрібний депутат, який понад усе любить Косівщину і дбатиме саме за вирішення наших проблем. Згадаймо, хто ініціював акцію на дорогах минулого року. І кожний раз на акцію приїжджали депутати Верховної Ради від фракції «Свобода»: Руслан Марцинків і Руслан Зелик. Але, на жаль, закріплені вони за іншими областями. Це була моральна підтримка. Бо для наших доріг кошти може «вибити» депутат, закріплений за нашим округом. І як би косівська теперішня влада не старалася зробити дороги, без державного фінансування це просто неможливо. Тільки співпраця депутата Верховної Ради, голови ОДА і громади можуть принести успіх і, можливо, вдастся зробити хоча б ямковий ремонт доріг. А хто з цих кандидатів підтримував ці акції, цікавився нашими проблемами? Питання для роздумів.

Але в цей воєнний період потрібно найперше думати не про дороги, а про мир в Україні. Тому всі зібрані кошти в районі спрямовуються на допомогу нашим бійцям на Сході.

Виникає ще одне важливе запитання. Прочитала агітаційну літературу кандидатів. Використовують святу тему: вони за європейські перспективи, за реформи, за мир, проти корупції... Шаблон.
Якщо ви так за європейське майбутнє і проти корупції, то де ви були в хвилину, коли в Косівському районі – єдиному на західній Україні – шляхом таємно-відкритого голосування головою районної ради був обраний представник Партії регіонів?! В той період, коли при владі була злочинна банда Януковича, і депутат ВРУ – регіонал, і голова райради – регіонал. Повна вертикаль бандитської влади, яка за кістку кидала патріотичному народу Косівщини декілька вікон, чи кілометр дороги на Космач, здала інтереси українського народу, довела до розрухи, агресії, війни, до 1000 смертей патріотів. Чому не бігли на допомогу націоналістам в їхній боротьбі проти цієї влади? А боротьба була не на життя, а на смерть. Бо, якби не знищили цю Януковську банду, то хто знає, які були б наслідки і що було би з тими, які повстали у Косові проти такої потужної бандитської сили? Це тепер нас багато, і немає сили, яка може зупинити патріотичний дух моїх земляків.

А тоді починалося все з Косівського майдану. І люди, які на карту ставили своє життя, життя своїх рідних і близьких, не думали про страх, а висловлювали все, що наболіло всьому українському народу. В цей тривожний час, коли патріоти гинуть на Сході України, віддаючи своє життя за волю України, згадка про ті мирні майдани виглядає мізерною боротьбою. Але насправді слово – це теж зброя, яка об'єднує людей, надихає на звитяги.

То чому не було чути красномовних слів про боротьбу з корупцією і інше від сьогоднішніх кандидатів на Косівському майдані?

Кого з них, дорогі земляки, ви бачили в Косові на Майдані, у Києві, у Жовтневому палаці, чи в Будинку профспілок? Хто стояв з вами пліч -опліч у цій важкій боротьбі?

А тепер, читаючи статті кандидатів, мені стає моторошно. Як можна робити кар'єру на пам'яті «Небесної Сотні», на подвигах справжніх Героїв, які ще вчора кидали у ворога тротуарне каміння на Інститутській, на діях безстрашних медиків, на святій пам'яті студентів, яких нещадно били беркутівці, на героїчних смертях патріотів на Сході? Це блюзнірство.

Героїзм та мужність наших бійців на передовій, бойовий дух та нескореність українського народу, неймовірне піднесення патріотизму, події Революції Гідності, свята кров тисячі українців – це заслуга всієї української нації. Нації, яка встала з колін і доказала усьому світу, що за незалежність своєї держави готова віддати найдорожче, що має – своє життя. Тому чоловіки, які йдуть у Верховну Раду, пишіть про свої особисті заслуги перед народом. Нехай люди оцінять вас за ваші добрі справи і вчинки. Косівчани – мудрий народ. Уже на красиве слівце, сподіваюся, не поведуться.

Робота депутата Верховної Ради – приймати правильні закони, відстоюючи честь і гідність нашої Держави. Найголовніше зараз – зберегти мир на нашій Богом даній землі.

Тому люди повинні, обираючи, депутата, партію, проаналізувати, хто, як і за що голосував за весь цей, важкий для України, період. Бо, як виявилося, наша помилка може дорого коштувати – людських життів, втрати незалежності країни.

Будьмо мудрими, пильними! Станьмо всі політиками своєї держави! Думаймо! Зробім правильний вибір, і тоді ніколи ніхто у нас не відбере свободу!

Йдучи на вибори, схилім голову в молитві перед Господом за мир в Україні, за мудрий вибір, щоб кожна партія, депутат мали чисті помисли і добрі справи! Україна понад усе! Слава Ісусу Христу. Слава Україні! Героям слава!

Ганна ДУМІТРАК, депутат районної ради, голова Косівської міської
організації ВО «Свобода».

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: