gk logo

Читайте, думайте, робіть висновки...

Минулої неділі чинний народний депутат і кандидат у депутати Верховної Ради по нашому виборчому округу Василь Гладій приїхав до своїх виборців не сам. Разом з ним завітав на Косівщину відомий український історик-патріот, плідний письменник, автор кількох десятків книг з вітчизняної історії, великий подвижник у справі відтворення правдивого українського минулого, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, директор Центру українознавства Володимир Сергійчук.

Володимир Іванович багато років скрупульозно досліджує історію нашої держави, зокрема козацтва, вивчає і публікує досі невідомі сторінки з життя і діяльності видатних державотворців – Тараса Шевченка, Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого, Степана Бандери, Романа Шухевича, визвольної боротьби ОУН і УПА, української діаспори у світі...

Тандем видатного історика і народного депутата від ВО «Батьківщина» не є ситуативним. Ця політична партія давно і послідовно підтримує науковця морально і фінансово, допомагаючи випускати в світ книги, кожна з яких є справжнім одкровенням. Фахово, цікаво і доступно написані твори В.Сергійчука відкривають очі мільйонам українців на їхнє досі не знане минуле, допомагають історикам, політологам і пересічним громадянам інших країн зрозуміти Україну і її народ.

Зустріч відбулася у Центрі дитячої творчості. Для більшості присутніх справжнім відкриттям стали масштаб історичної діяльності та розмаїття історичних праць, виданих науковцем. Так і хочеться згадати злим і не тихим словом вітчизняну владу, яка не помічає і не підтримує українських подвижників, не популяризує їхню творчість, не дотує видання, аби зробити такі потрібні книги відомими і доступними для кожного, хто вміє читати і хоче думати. Переконана, якби Володимир Сергійчук жив у Росії і писав про її історію, тамтешня влада носилася би з ним, як з писаною торбою.
Із київським істориком спілкувалися ветерани визвольної боротьби, представники бібліотек і музеїв Косівщини, небайдужа інтелігенція.

Усвідомлюючи дефіцит часу (того дня наших гостей чекали також у Снятині) і великий інтерес громади до історика, Василь Гладій вирішив не тягнути на себе агітаційну передвиборну ковдру, представив гостя як видатного дослідника історії Украї­ни, зокрема, визвольної боротьби ОУН-УПА, відтак скромно відійшов убік, надавши йому слово, і тільки наприкінці зустрічі відповів на кілька питань виборців.

Володимир Сергійчук розповів про свою наукову і письменницьку діяльність, презентував кілька видань. Розповідь і презентація були настільки цікавими, що, мабуть, кожному з присутніх захотілося після цього прочитати бодай одну з цих книг. На жаль, задовольнити читацький інтерес кожного письменник не міг. Однак, за сприяння ВО «Батьківщина» і нардепа Василя Гладія, Володимир Сергійчук безкоштовно передав книголюбам Косівщини по 24 примірники двотомників «Роман Шухевич у документах радянських органів державної безпеки (1940–1950 рр.)» і «Патріарх Йосип Сліпий у документах радянських органів державної безпеки. 1939-1987 рр.».

Запитуйте ці книги у районній бібліотеці, у Косівському музеї визвольної боротьби. Читайте, думайте, робіть висновки...

Аліса МУДРИЦЬКА.

П'ятниця, 19 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: