gk logo

Помер єпископ УГКЦ Софрон Мудрий

В ніч з 30 на 31 жовтня на 91-му році життя відійшов у вічність єпископ-емерит Івано-Франківський Софрон Мудрий.

Основними рисами вдачі владики Софрона Мудрого були оптимізм і ствердна життєва позиція. Саме це ставлення до себе й оточуючих, мабуть, і допомогло владиці сягнути поважного віку.
Десятиліття, складні у політичному, емоційному, релігійному аспектах, владика переніс стійко і цілеспрямовано — навчаючись і розвиваючи справу василіанського чину у світі. І, через 40 років, досягши величезного духовного авторитету, повернувся в Україну.

Софрон Мудрий — людина унікального розуму, людина, яка знала особисто Папу Римського, ведучий католицького «Радіо Ватикан», екс-очільник Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Софрон Мудрий скромно жив в Івано-Франківську.

Біографічна довідка: народився 27 листопада 1923 року в м. Золочеві. Початкову і середню освіту здобув у Золочеві, а пізніше в Авсбургу (Німеччина) закінчив курс електроінженерії. Після війни залишив Німеччину і переїхав у місцевину Давсон (Пенсельванія, США), де у 1949 році вступив до монастиря оо. Василіян.

У 1951—1955 роках брав схоластичні та філософські студії, а по їх закінченню, 14 січня 1955 року, склав вічні обіти, взявши собі ім'я Софрон.

6 листопада 1995 року був призначений Генеральним Вікарієм Івано-Франківської греко-католицької єпархії, а 12 травня 1996 року відбулася єпископська хіротонія в Катедральному Соборі
св. Воскресіння м. Івано-Франківська.

22 грудня 1997 року відбулася інтронізація нового Ординарія-Єпарха кир Софрона Мудрого, ЧСВВ на місце емеритованого кир Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

За час правління Івано-Франківською єпархією владика працював над її розбудовою. Розбудував Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут (тепер Теологічна академія) і вивів його у число кращих духовних навчальних закладів, добився повернення будинку під консисторію, розбудував єпископську резиденцію. Всього за час свого єпископства рукоположив понад 130 священиків.

Преосвящений владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних фонокасет, грамплатівок, відеофільмів.

За матеріалами Інтернет-видання «Рідна країна».

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: