gk logo

Перше інтерв’ю нардепа Юрія Солов’я

Нещодавно я мав можливість поспілкуватись (за допомогою мобільного телефонного зв'язку) з новообраним народним депутатом від нашого виборчого округу Юрієм Ігоровичем Солов'єм. Вирішив скористатися цією нагодою, щоб почути його відповіді на питання, які хвилюють сьогодні всіх жителів району.

– Юрію Ігоровичу, як розпочалось Ваше депутатське життя після оголошення остаточних результатів виборів?

– Нещодавно я провів дві робочі зустрічі в Косові та Верховині. Моя присутність мала запевнити виборців, що візити до округу будуть постійними. Також разом з командою юристів я розпочав підготовку законопроектів.

– В яких напрямках будете працювати в Парламенті та на окрузі?

– З перших сесійних днів буду активно включатись у законотворчу діяльність. Після формування коаліції і уряду можна буде впевнено ставати до вирішення проблем, які потребують нових законів або змін у старих. А щодо роботи на окрузі, то особисто для мене відвідування сесії у Парламенті є настільки ж важливим, як і присутність на окрузі. Тільки безпосереднє спілкування з людьми дає реальну картину стану речей у державі, розкриває справж­ню потребу в тих чи інших змінах законодавства. Я – представник жителів трьох районів у Верховній Раді України, і тільки моє особисте спілкування з людьми дозволить правильно виконувати роль депутата – відстоювання думки громади у вищому законодавчому органі. Голосувати так, як того бажають виборці, – це голосувати правильно. З іншого боку, робота в окрузі полягає в тісній співпраці місцевої влади зі мною, тому на зустрічах я чітко задекларував, що виборчі перегони закінчились. Прийшов час усім чиновникам, політикам, громадянам, які прагнуть процвітання рідному краю і Україні загалом, об'єднуватись і разом досягати покладеної мети – європейської України. Я готовий до співпраці. Буду дослухатись до кожної хорошої ідеї, буду вдячний за поради, готовий вислухати конструктивну критику, але вкотре нагадую, що тільки спільними зусиллями всіх гілок влади можна досягти змін на краще. Змін, яких від нас чекають прості люди, що проживають у Карпатах, на Покутті і по всій Україні.

– На Вашу думку, які найбільші потреби в Косівському районі?
­

– В першу чергу – це дороги і сміттєзвалище. Сміттєзвалища не має узагалі, а від доріг залишились тільки напрямки. Буду працювати над вирішенням цих проблем.
­

– Якими були Ваші зустрічі? Що цікавило людей?
­

– На зустрічах я розповідав про своє бачення і перспективи коаліції, було багато запитань про загальну політичну ситуацію і про війну на Сході. Я розповідав про те, що найвищою оцінкою моєї співпраці з місцевими органами влади буде – створення нових робочих місць і залучення інвестицій. Але, справедливо, найгарячішим було обговорення стану автошляхів, а точніше їх відсутності. Люди справедливо обурювались. Про комфорт пересування вже ніхто й не питає.

По дорогах Косівщини і Верховинщини їздити аварійно і небезпечно. Немає змоги розповідати про робочі місця й інвестиції, якщо автошляхи, в прямому сенсі, не дають можливості рухатись уперед. Я зроблю все можливе, щоб пролобіювати в бюджеті на 2015 рік виділення коштів на капітальний ремонт автомобільних доріг Косівського, Верховинського та Снятинського районів. Але поточний ямковий ремонт за сприятливих погодних умов потрібно провести ще цього року. Тому зараз планую візит до столиці, щоб зустрітись з керівником Укравтодору. Хочу особисто розповісти про реальний стан речей у трьох районах. Часто буває так, що чиновник нібито в курсі справ, але всі дані в нього зі статистичних документів, у яких на графіках розписано, наскільки дорожнє полотно пошкоджене вибоїнами. Зовсім інше, коли депутат від округу приїхав відстоювати потреби регіону. Тут, як кажуть, «ями до Києва доведуть». Мені потрібно отримати відповідь про можливості проведення термінового і екстреного ямкового ремонту ще цього року і про перспективи капітального ремонту на 2015 рік. Також буду з'ясовувати, чому, на думку чиновника, дороги в Косівському та Верховинському районах у рази гірші, ніж дороги в сусідніх районах? Хто в цьому винен – непрозоре й відверто дискримінаційне фінансування чи некомпетентні, відповідальні за ці райони чиновники на місцях?

– З чого плануєте розпочати свою законотворчу діяльність?
­­

– Із законопроекту про можливість відкликання депутата. Такий закон стимулюватиме кожного депутата до праці і можна буде забути про такі поняття, як «тушки» і «перебіжчики». Виборці щодня будуть контролювати свого депутата, а не тільки раз у п'ять років на виборчих дільницях. Потрібен також законопроект, який би залишав 50 відсот­ків акцизу на бензин та дизпаливо на територіях, на яких їх продають. Це буде крок до децентралізації, за допомогою якого кошти зі столиці перейдуть у регіони. Думаю, що це дозволить вирішити питання щодо проблемного стану доріг.

Назрів законопроект про розширення дії закону України про статус гірських населених пунктів у частині компенсування відсотків за кредитами, отриманих з метою створення нових робочих місць. Працюю над законопроектом перерозподілу кош­тів на користь місцевих бюджетів. Громади на власний розсуд мають розпоряджатися заробленими грошима. Ми багато про це чуємо, але настав час втілити такий принцип фінансування у дію.

Розмову записав Назар АЛЕКСАНДРУК.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: