gk logo

Про діяльність Юрія Солов’я

Під час формування Закону про бюджет на 2015 рік народний депутат від Прикарпаття Юрій Соловей відстоював кілька принципових поправок, зокрема вніс пропозиції, щоб усі гроші від реалізації бензину спрямовували на поліпшення стану доріг.

Кошти від реалізації бензину мають залишатися у місцевих бюджетах і спрямовуватись на ремонт доріг. «Внесені мною поправки зумовлюються необхідністю фінансового забезпечення розвитку в гірській місцевості Західної України дорожньої інфраструктури, що дасть поштовх розвитку туризму та сприятиме розвитку малого і середнього бізнесу в цій сфері, а також дозволить вирішити проблему зайнятості населення», – переконаний народний депутат.

Ю.Соловей відстоював законопроект, який створює істотні обмеження прав олігархічних груп, що діють на ринку зерна. Він подав поправку до Податкового кодексу щодо закриття тіньових схем відшкодування ПДВ, зокрема, зернотрейдерам. Ціна цього питання – 8 млрд. щороку. Його було внесено урядом, проте, пізніше виключив профільний комітет. Після цього він вніс цю поправку, щоб таку норму залишити.
Ю.Соловей також підтримав законопроект щодо пенсійного забезпечення жінок, який дозволив жінкам виходити на пенсію раніше ніж у 60 років. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Законодавчий акт продовжує до 1 січня 2022 року термін обмеження (на цей час – 1 січня 2016 року) права подання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.

Законом також продовжено до 1 січня 2022 року права звернення за призначенням пенсії жінок, яким виповнилося 55 років, щодо дострокового виходу на пенсію за віком, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, зменшується на 0,5 відсот­ка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

За це рішення проголосували 256 народних депутатів із 305 зареєстрованих у сесійній залі. Що стосується народних обранців з Прикарпаття, то проголосували п'ять із семи депутатів, а саме: Юрій Дерев'янко, Анатолій Дирів, Юрій Соловей, Ігор Насалик і Михайло Довбенко. Депутат Юрій Соловей переконаний, що ВРУ давно мала дозволити жінкам виходити на пенсію раніше, ніж у 60 років.

Соловей також підтримує вимогу зняття недоторканності.

«Зняття недоторканності не лише з депутатів, але і з суддів – перший серйозний крок за весь час незалежної України для подолання злочинної системи, – каже Юрій Соловей. – Я буду голосувати за всі проекти законів, які скасовують таке ганебне явище, як касту недоторканних. Хочу наголосити, недоторканність в Україні має зникнути як пережиток минулого режиму. Це стосується і депутатів, і суддів...». Народний депутат Юрій Соловей вважає, що Президент також не має мати недоторканний статус.

Назар АЛЕКСАНДРУК.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: