gk logo

Олімпійський день у Косові

Щороку, у червні, святкують Міжнародний Олімпійський день. Цього дня було зроблено перший крок до відродження олімпійського руху. У червні 1894 року відбувся Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, який проходив у Парижі.

У заході взяло участь 12 країн. На засіданні конгресу виступив ініціатор відродження Олімпійських ігор барон П'єр де Кубертен. Він не лише закликав представників провідних країн світу повернутися до ідеї проведення Олімпіади, але і розробив основу для цього. Пропозицію барона було схвалено. З того часу започатковано нову традицію проведення Олімпіади – один раз на чотири роки. А історичний день, коли це сталося, був проголошений Міжнародним Олімпійським днем.

Його відсвяткували й у Косові, а організаторами виступили сектор у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації (М.Мельничук), дирекції Косівської ДЮСШ «Гірське орлятко» (І.Боднарчук), Яблунівської ДЮСШ «Соколята» (І.Белей) та ДЗСТ ЛОК «Карпатські зорі» (В.Шипчук).

19 червня на міському стадіоні «Колос» зібралось чимало майбутніх олімпійців. Серед них були й вихованці спортивних шкіл району та гості з м. Києва, таборівці дитячого закладу санаторного типу лікувально-оздоровчого комплексу «Карпатські зорі».

Під урочисті звуки маршу крокували спортивні команди із державним стягом України та прапором Національного Олімпійського Комітету України, а попереду, у руках найбільш досвідченого спортсмена, майоріло полум'я Олімпійського вогню.

Цього дня дітей вітали заступник голови райдержадміністрації Ярослав Бринський та міський голова Микола Фокшей, які, не приховуючи юнацької спортивної іскорки в очах, своїми мудрими настановами націлили спортсменів на перемогу.

Переодягнені в олімпійських богів таборівці повернули присутніх в ті далекі часи, з яких бере початок традиція проведення Олімпійських ігор. Звучали й пісні у виконанні маленьких жителів столиці, а їх запальні танці закликали друзів до нових спортивних звершень та здобутків.

У спортивній частині свята діти брали активну участь у змаганнях «Веселі старти». Вони бігали й стрибали, грали з м'ячем та тенісною ракеткою, змагались на спритність та швидкість, в той час, коли вболівальники гучно підтримували їх зі своїх місць на трибунах. Після завершення естафети головний суддя Дмитро Ганущак та секретар змагань Олександр Михлюк підбили підсумки Олімпійського дня. Серед спортивних команд вікової групи 2002 р.н. і молодших впевнено перемогла збірна команда ДЗСТ ЛОК «Карпатські зорі», срібну та бронзову медалі отримали команди «Гірське орлятко» та «Соколята» відповідно.

Серед команд старшої вікової групи (1999-2001р.н.) перемогу виборола команда «Гірське орлятко», друге і третє місця між собою розділили команди «Карпатські зорі» та «Соколята».

Нагородження переможців провели заступник голови райдержадміністрації Ярослав Бринський, міський голова Микола Фокшей і завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту РДА Михайло Мельничук. Цього року Олімпійський день був щедрим на подарунки. За сприяння сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації і відділення НОК України в Івано-Франківській області діти отримали футбольні і волейбольні м'ячі, бадмінтон, різноманітну літературу олімпійської тематики, сертифікати НОК України та грамоти відділення НОК України в Івано-Франківській області. В Олімпійській хартії міжнародного Олімпійського Комітету наголошено: «Олімпійський рух має виховувати молодь за допомогою спорту у дусі кращого взаєморозуміння й дружби, сприяючи створенню кращого і спокійнішого миру». Ці слова є актуальними і сьогодні, коли країну «роздирають» навпіл розбрат, тотальне нерозуміння, ворожнеча... Але тут, на Косівщині, приємною несподіванкою Олімпійського дня стали спортивний дух та дружня атмосфера, які панували серед юних горян – господарів міста та гостей краю. Насамкінець дітей і дорослих закрутило у вирі щільного кола веселого танку під спільні голосні підбадьорливі вигуки українського вітання: «Слава Україні! Героям Слава!».

Олександра ШИНДРО, головний спеціаліст сектору у справах сім'ї, молоді та спорту РДА.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: