gk logo

Спорт і фізкультура

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводить Головне управлінням статистики, на Івано-Франківщині до занять фізичною культурою залучено майже усіх (98,7%) дітей у віці від 6 до 18 років.

Майже чверть чоловіків у віці 18 років і старші займаються фізкультурою і спортом хоча б раз на тиждень, і лише 15,6% жінок цього ж віку.

Найбільш спортивними серед наших співвітчизників виявилися жителі Полтавщини, де 54% чоловіків та 34,1% жінок регулярно підтримують свою фізичну форму. Найменш спортивними є жителі Житомирської області. Тут кожен п'ятий чоловік і лише шість жінок із ста займаються фізкультурою та спортом.

Слід відзначити, що за результатами цього ж обстеження, більше половини (54%) населення нашої області має нормальну вагу, яку визначають за допомогою «Індексу маси тіла» -- співвідношенням ваги людини в кілограмах до квадрату її зросту у метрах. Згідно з нормами, встановленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я, цей показник вважають нормальним у межах 18,5-25. За цією ж методологією 35,9% наших краян мають надлишкову масу тіла, а кожен десятий житель області страждає від ожиріння.

Серед населення країни більше половини (54,6%) мають надлишкову масу тіла та страждають від зайвої ваги. Найбільше (61,5%) таких осіб -- на Сумщині, найменше (45,9%) -- у нашій області.

Середня вага дорослої особи в Україні становить 74 кг (чоловіка -- 79 кг, жінки -- 70 кг). Середній зріст дорослої особи -- 169 см (чоловіка -- 175 см, жінки -- 164 см).

І. КОСТЮК,
начальник управління статистики в Косівському районі.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: