gk logo

Перша районна Спартакіада інвалідів «Спорт для всіх»

Навіть небо раділо нашим перемогам.

Дощові дні напередодні вже вдруге випробовували нашу впертість (спартакіада спершу була запланована на 30 серпня). 13 вересня - дата, що передувала Дню фізкультурника, найбільше пасувала для змагань, тому вирішили проводити їх, що б там не було. Вже з 7 години ранку телефони «розривались» від дзвінків:
- Що робити?
- Везти команду чи ні?
Тому обід у Косівському ТЦ боялись замовляти більше ніж на 15-20 осіб.

Дев'ята година ранку. На майдані перед адмінбудинком з'являються поодинокі інваліди, а вже через півгодини реєстратори з ЦСССДМ вдвох ледве встигають реєструвати приїжджих. Перехожі зупиняються, щоб зрозуміти, що відбувається. А – змагання з незвичайних видів (та ще й на майдані!): фігурна їзда на візках, бочча, метання кілець.
Короткий інструктаж для суддів (бо ж спортсмени не звичайні) – і змагання почались відразу з усіх видів.

Сердиті хмари розбіглися, і Косову заусміхалось сонце. Мені здавалось, що, якби не ці кілька десятків мужніх людей нелегкої долі, то дощ ще й у цей день не обминув би цілого району. А на майдані тим часом йде боротьба за перші місця. Шкода тільки, що жоден населений пункт не виставив команду в повному складі згідно з розробленим нами Положенням: два візочники – чоловік і жінка; два опорники (чоловік і жінка з захворюваннями опорно-рухового апарату); двоє інвалідів загального захворювання.

Проте вікова палітра була дуже різноманітна: від 1931 до 1995 року народження, хоча основні сподівання покладали на молодь до 35 років.

Працівники ТЦ терміново готували обід уже на 50 осіб, бо ще ж були і голови первинних організацій інвалідів -- представники команд, а судді і секретарі посилено працювали над протоколами. Одні лікарі, на щастя, не мали роботи. Були й уболівальники. Приємно здивував своєю появою сільський голова І.М.Павлюк з Вербовця.

І нарешті – вирішальна хвилина – в актовому залі терцентру, де щойно закінчився обід, з'являються голова районної ради А.І.Клуб, заступник голови РДА В.В.Крушняк, наші спонсори з ПР і до слова запрошують головного суддю змагань М.Д.Мельничука. 36 медалей – на грудях переможців, 36 грамот – у них в руках, а напруга зростає: в котрій із місцевих рад району красуватиметься найбільший Кубок за І місце? В Кутській! І вибороли його лишень дві жінки, адже вдвох, маючи право брати участь тільки в двох видах, набрали 77 очок, в той час як четвірки учасників спромоглися на 12. На 4 очки поступилася їм чоловіча команда з Вербовця, на 7 – прокуравські спортсмени.

А команд, все-таки, було 19. Та це тільки перші такі змагання. Дасть Бог, наступного року обов'язково хтось із косів'ян переможе у бочча гостю Косова Надію Грабовську, старокутчанина Івана Ковалюка – за тенісним столом, Іванну Полагнин з Пістиня та Шарабуряка Дмитра зі Снідавки – в дартсі, Марію Лазарович та Василя Солиджука (Косів і Вербовець) -- у фігурній їзді, поважного Михайла Гоянюка (1931 р.н.) – у метанні кілець, Миколу Александрова (Н.Березів) та Світлану Колотченко (Кути) – в баскетболі.

Адже косів'яни живуть найближче та й тренування для них доступніші.

Зрештою, в «Інваспорті» ми не останні. П'ятого вересня, на обласній спартакіаді, серед 11 районів вибороли І місце, а на Всеукраїнську спартакіаду в Крим (22 – 28 вересня) поїхала обласна команда, половину якої становлять представники саме з нашого району: Іванна Полагнин (Пістинь), Дмитро Фіцич (С.Березів), Світлана Мулявишин (Яворів).

Залишилось тільки подякувати всім, хто організовував учасників з ЦСССДМ, суддям, що працювали в незвичних умовах, завідувачу сектором у справах сім'ї, молоді та спорту РДА М.Д.Мельничуку, головам ПОІ, які представляли команди і, як завжди, спонсорам: Л.Й.Ярич – за авральне забезпечення тортами, кремовим і пісочним печивом, Косівській районній організації ПР – за кубки і рідкісні дорогі книги, працівникам Косівського ТЦ – за смачний обід. І всім учасникам змагань, які не побоялися негоди, труднощів поїздки, не пошкодували часу і сил, бо без таких як Василь Ванджурак (В.Рожин, І гр. А) Тарас Копчук (Смодна, І гр. А) ні обласні, ні районні змагання не відбулися б. Ми таки довели, що спорт – для всіх!

М. СМЄЛІК,
голова Косівської ГРАІ.

Середа, 19 вересня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: