gk logo

Туризм і Косівщина

Туризм для Гуцульщини – це не тільки бізнес, але й той ричаг, за допомогою якого можна змінити економічне становище цього регіону. Це добре розуміє депутат районної ради, голова комісії по туризму районної ради Володимир Миколайович Марчук.

Володимир Марчук - Гуцульський край, Косів-- Володимире Миколайовичу, що становить туристичну сітку району?

-- На Косівщині функціонує 33 туристично-оздоровчі заклади та 78 садиб сільського зеленого туризму. Як бачите, сітка цих закладів досить розгалужена, але мало розрекламована широкому загалу туристів.

-- Які перспективи розвитку туризму в цьому році?

-- З ініціативи та при сприянні голови районної ради А.І.Клуба, при формуванні бюджету на 2013 рік, вперше районна рада заклала кошти на програму розвитку туризму в сумі 200 тис. грн.

Також плануємо проводити зустрічі на яких буде обговорено питання ефективного використання цих коштів.

Насамперед плануємо створити сайт-портал, в якому викладатиметься інформація про великий, малий та зелений туризм Косівщини. Кожен, хто бажає відпочити в горах, знайде вигідну для себе пропозицію.

Плануємо зробити в центрі Косова туристичну карту нашого краю, на якій будуть позначені всі туристичні пункти, музеї, зони відпочинку, історичні місця, туристичні стежки, кемпінги, стоянки. Все це зробить відпочинок у нашому краї зручним і приємним.

-- Яку роботу проводить очолювана Вами комісія із керівниками туристично-оздоровчих закладів, з власниками садиб зеленого туризму?

-- Для того, щоб робота туристичної комісії була ефективною та результативною, депутатам слід спілкуватись з власниками садиб, людьми, які стоять біля витоків туристичного бізнесу, і дослухатися до їхньої думки. Тому підтримуємо тісний зв'язок із цими людьми, на плечах яких тримається туризм Косівщини. Це підприємливі, творчі люди, які дуже люблять Гуцульщину і хочуть, щоб гості нашого краю побачили всю її красу, полюбили гори, знову хотіли приїхати сюди і привезти своїх друзів та знайомих.

Скоро буде проведена робоча конференція з директорами ТОЗів та власниками приватних садиб з приводу реклами, пропозицій. Ми просимо їх подавати інформацію про наболіле, про проблеми, щоб спільними зусиллями їх вирішувати.

Плануємо проводити зустрічі депутатів двох комісій – по туризму та соціальному розвитку із працівниками туристичного бізнесу з метою визначення пріоритетних напрямків розвитку туристичної галузі на Косівщині.

З метою сприяння розвитку туризму комісія прийняла звернення до виконавчої влади, щодо заборони різного виду безпідставних перевірок, на що скаржилися підприємці.

Велику увагу слід приділити розвитку інфраструктури, зокрема ремонту доріг. Це і є важливе завдання для депутатського корпусу. Адже все це робиться для розвитку туризму на Косівщині, а значить – для її економічного розвитку.

-- Яка Ваша заповітна мрія, Володимире Миколайовичу?

-- Я дуже хочу, щоб Косівщина вражала своєю автентичною красою кожного, хто приїде в гори! Мрію, щоб всі в'їзні знаки, всі об'єкти малої архітектурної форми були виготовлені з дерева, в кращих гуцульських традиціях, щоб Гуцульщина відродила себе прекрасними спорудами з дерева – пансіонатами, санаторіями, будинками відпочинку, які були б неповторними. А це ми можемо зробити, бо маємо інститут, який випускає прекрасних спеціалістів-митців, людей творчої думки. Ми повинні задіяти їх, дати їм роботу і перетворити наш край у рукотворну казку. Нехай за давньою традицією дипломні проекти випускників коледжу, інституту стануть окрасою міста. Хочу, щоб про наш край люди дізнавались не тільки з фільму «Тіні забутих предків», а з сучасних кінолент про прекрасний край із талановитими, гостинними людьми.Володимир Марчук - Гуцульський край, Косів

-- Розкажіть, Володимире Миколайовичу, про своїх однодумців, людей, які допомагають Вам у роботі.

-- Їх багато. Велику допомогу нам надає голова районної ради А.І.Клуб, а також мої однодумці депутати районної ради, з якими я працюю в комісії: заступник Д.Кобзюк, члени комісії М.І.Данилюк, І.В.Попович, Ю.П.Мохнатчук.

Розмову вів Ярослав ТИМОФІЙЧУК.

Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: