gk logo

Санаторій «Косів» має доброго мецената

Санаторій «Косів». Це не лише лікувально-оздоровчий заклад. Це і пам'ятка архітектури, природи. А загалом – курортний комплекс для гармонійного дитячого відпочинку.

Санаторій «Косів» гарний за будь-якої пори року. Навесні просто заворожує неймовірна краса природи, букет запахів бузку, черемхи, жасмину, тюльпанового дерева і магнолії. Влітку територію та найближчі до неї довкілля наповнює аромат цілющого цвіту лип. Їх тут чимало. Для бджілок-трудівниць – це справжня комора липневого медозбору. А золотавої осені в санаторію розкладають свої мольберти художники. Живописнішої місцевості студентам Косівського інститут для написання пейзажів годі й шукати. Зимовий період теж має свої принади. Чисте наче дзвінкий кришталь повітря, новорічні щедрівки і різдвяні колядки щороку манять сюди школярів і їхніх вчителів на період зимових канікул з найрізноманітніших куточків України. Бо саме тут на Гуцульщині вони не лише побачать справжні й непідробні звичаї і навіть самі при допомозі вихователів санаторію беруть участь у цих святкових дійствах.

Санаторію «Косів» цього року виповнюється 120 років від часу його заснування. Будівлі і дерева – зберігають історичну пам'ять давнини періоду панської Польщі, радянської доби, сучасності. Багатьом з них, теж понад століття. Люди, на жаль, так довго не живуть. Тому вже немає очевидців, які могли б переповісти як створювалася ця унікальна давня лічниця з першого наріжного каменя. Але не забуваються перекази людей, які передаються від покоління до покоління.

Однак будівлі та дерева теж як і люди. З роками набирають віку, старіють, бо і їм не властива вічна молодість. Хоч і зараз збереглося ще чимало сосен, смерек, дубів, модрин і кедрів, які звозив сюди з усієї Європи і пестив своєю любов'ю й увагою сам Аполлінарій Тарнавський, лікар і засновник санаторію, пам'ять про якого шанобливо зберігають косівчани.

У самому санаторію теж не забувають про засадничі ідеї пана А.Тарнавського. Намагаються щоб і будівлі (наскільки це можливо) мали доглянутий вигляд і дендропарк омолоджувався.

-- У питання озеленення території нам дуже багато допомагає Національний природний парк «Гуцульщина», -- розповідає головний лікар санаторію «Косів» Юрій Плав'юк. – Подивіться яка гарна алея вічнозелених туй на подвір'ї нашої школи. А які розкішні й пухнасті молоді сосни ростуть в парку поблизу приміщення бібліотеки! Ми надзвичайно щиро вдячні керівництву, особисто директорові Василеві Васильовичу Пророчуку і всьому колективу НПП «Гуцульщина» за надані для санаторію саджанці і кваліфікований за ними догляд науковців і спеціалістів Парку.

Юрій Львович Плав'юк не приховує свого задоволення від того, що санаторій «Косів» в особі Національного природного парку «Гуцульщина» має щедрого й доброго мецената. Адже на території санаторію набираються сили молоді деревця, берези, гінкго, різних порід хвойних. Дивишся на таку красу природи і тебе опановує якийсь особливий затишок і спокій.

Особливо це добре відчувають діти. Тому довколишні сусіди часто прогулюються тут зі своєю малечею. Адже ця природна гармонія однаково добре впливає на душевний комфорт як дитини так і дорослої людини.

Ігор СУСАК.
Фото автора.

Санаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго меценатаСанаторій «Косів» має доброго мецената
Вівторок, 16 жовтня, 2018

Будь-ласка, поділіться даною сторінкою через запропоновані мережі: